Aktywny jesienny spacer z psem – jak się przygotować?

aktywny spacer z psem jesienią

Spacer to dla psa nie tylko czas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Wyjście powinno zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu oraz dać możliwość eksploracji otoczenia i socjalizacji z innymi psami. Spacer jest dla czworonoga również okazją do spędzenia przyjemnych chwil ze swoim ludzkim przewodnikiem. Jesienią właściciele psów mogą zaplanować wyjścia do parków urozmaicone zabawami węchowymi w postaci poszukiwania zabawek lub smakołyków w opadniętych liściach.

Jak przygotować się do jesiennego spaceru z psem?

Osoby wychodzące na jesienne spacery z psem powinny zadbać o to, by ich garderoba zapewniała im ochronę przed zimnem, wiatrem oraz często pojawiającym się o tej porze roku deszczem. Wskazane jest zaopatrzenie się w wygodną, przeciwwiatrową i przeciwdeszczową kurtkę, czapkę, szalik oraz rękawiczki. Dobrym pomysłem jest także zakup kaloszy, które pozwolą na zachowanie suchych stóp nawet podczas chodzenia po mokrych liściach i kałużach. Poza zadbaniem o własny komfort, właściciele psów powinni zadbać również o wygodę i bezpieczeństwo swoich pupili. O czym należy pamiętać?

Środki zabezpieczające przed pasożytami

Jesienią, gdy temperatura się obniża i dni stają się chłodne, różnorodne pasożyty szukają okazji, by zdobyć żywiciela i wraz z nim przedostać się do ciepłego schronienia. By zapobiegać pasażerom na gapę, należy przed spacerem zabezpieczyć psa przed kleszczami i pchłami za pomocą specjalnej obroży lub innych środków.

Ubranie dla psa

W czasie słoty warto zabezpieczyć pupila przed zimnem i deszczem, ubierając go w ocieplany, przeciwwiatrowy i przeciwdeszczowy kubrak. Jest to szczególnie ważne w wypadku psów-seniorów, które są znacznie bardziej wrażliwe na działanie niskich temperatur.

Nieprzemakalna smycz

Do akcesoriów, które przydają się podczas jesiennego spaceru z pupilem, należy nieprzemakalna smycz zapewniająca komfort użytkowania i bezpieczny, pewny chwyt, nawet w rzęsistym deszczu.

Woreczki na psie odchody

Wybierając się na jesienny spacer z psem, koniecznie należy pamiętać o spakowaniu woreczków na odchody. Woreczki Psi Pakiet zapewniają najwyższy komfort w trakcie spacerów i pozwalają dbać o środowisko naturalne. Produkowane są z wysokogatunkowych materiałów ulegających rozkładowi wraz z odchodami. Dzięki zabraniu ze sobą na spacer woreczków na psie kupy możliwe jest każdorazowe posprzątanie po pupilu i sprawienie, że jego odchody nie będą zaśmiecać otoczenia ani stanowić źródła nieprzyjemnej niespodzianki dla innych użytkowników parków, skwerów i ścieżek spacerowych.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

3 powody, dla których warto odwiedzić psi park

Psi park jest miejscem, w którym opiekun może bezpiecznie spuścić psa ze smyczy i pozwolić mu na swobodną zabawę. Stanowi dużą atrakcję dla czworonogów i cieszy się uznaniem wśród ich właścicieli.

Zrozumienie mowy ciała psa – poznaj tajemnice ich komunikacji

Zrozumienie mowy ciała psa to klucz do poprawnej komunikacji. Pozwala budować zdrową relację z czworonogiem i sprawia, że wspólne życie staje się łatwiejsze. Jak interpretować język ciała, gesty oraz mimikę psa i jak reagować na jego zachowanie?

Jak zbudować zdrową relację z psem?

Zbudowanie zdrowej relacji z psem jest konieczne, by wspólne życie było satysfakcjonujące dla obu stron. Wymaga od opiekuna dużego nakładu czasu i pracy, efekty są jednak tego warte.

Kup teraz