Aktywny jesienny spacer z psem – jak się przygotować?

aktywny spacer z psem jesienią

Spacer to dla psa nie tylko czas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Wyjście powinno zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu oraz dać możliwość eksploracji otoczenia i socjalizacji z innymi psami. Spacer jest dla czworonoga również okazją do spędzenia przyjemnych chwil ze swoim ludzkim przewodnikiem. Jesienią właściciele psów mogą zaplanować wyjścia do parków urozmaicone zabawami węchowymi w postaci poszukiwania zabawek lub smakołyków w opadniętych liściach.

Jak przygotować się do jesiennego spaceru z psem?

Osoby wychodzące na jesienne spacery z psem powinny zadbać o to, by ich garderoba zapewniała im ochronę przed zimnem, wiatrem oraz często pojawiającym się o tej porze roku deszczem. Wskazane jest zaopatrzenie się w wygodną, przeciwwiatrową i przeciwdeszczową kurtkę, czapkę, szalik oraz rękawiczki. Dobrym pomysłem jest także zakup kaloszy, które pozwolą na zachowanie suchych stóp nawet podczas chodzenia po mokrych liściach i kałużach. Poza zadbaniem o własny komfort, właściciele psów powinni zadbać również o wygodę i bezpieczeństwo swoich pupili. O czym należy pamiętać?

Środki zabezpieczające przed pasożytami

Jesienią, gdy temperatura się obniża i dni stają się chłodne, różnorodne pasożyty szukają okazji, by zdobyć żywiciela i wraz z nim przedostać się do ciepłego schronienia. By zapobiegać pasażerom na gapę, należy przed spacerem zabezpieczyć psa przed kleszczami i pchłami za pomocą specjalnej obroży lub innych środków.

Ubranie dla psa

W czasie słoty warto zabezpieczyć pupila przed zimnem i deszczem, ubierając go w ocieplany, przeciwwiatrowy i przeciwdeszczowy kubrak. Jest to szczególnie ważne w wypadku psów-seniorów, które są znacznie bardziej wrażliwe na działanie niskich temperatur.

Nieprzemakalna smycz

Do akcesoriów, które przydają się podczas jesiennego spaceru z pupilem, należy nieprzemakalna smycz zapewniająca komfort użytkowania i bezpieczny, pewny chwyt, nawet w rzęsistym deszczu.

Woreczki na psie odchody

Wybierając się na jesienny spacer z psem, koniecznie należy pamiętać o spakowaniu woreczków na odchody. Woreczki Psi Pakiet zapewniają najwyższy komfort w trakcie spacerów i pozwalają dbać o środowisko naturalne. Produkowane są z wysokogatunkowych materiałów ulegających rozkładowi wraz z odchodami. Dzięki zabraniu ze sobą na spacer woreczków na psie kupy możliwe jest każdorazowe posprzątanie po pupilu i sprawienie, że jego odchody nie będą zaśmiecać otoczenia ani stanowić źródła nieprzyjemnej niespodzianki dla innych użytkowników parków, skwerów i ścieżek spacerowych.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Jak przygotować swój dom na przyjście szczeniaka?

Pojawienie się w domu szczeniaka to ogromne przeżycie dla wszystkich domowników. Taka sytuacja wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, co zapewni komfort zarówno opiekunom, jak i samemu zwierzęciu. Przede wszystkim nie można zapomnieć o zakupie niezbędnych akcesoriów, które przydadzą się podczas pierwszych dni pobytu w nowym domu.

5 porad – Jak zadbać o starszego czworonoga?

Z biegiem czasu każdy rozbrykany szczeniak stanie się statecznym psim seniorem. Wraz z wiekiem zmianie ulegają nie tylko zachowanie, lecz także potrzeby pupila. Jak zadbać o starszego czworonoga, by zapewnić mu jak najlepszą jesień życia?

Zabawki i aktywności, które zapewnią rozrywkę twojemu psu

Jak zapewnić rozrywkę czworonożnemu przyjacielowi? Pytanie to zadaje sobie wielu opiekunów psów. By pupil był zdrowy i szczęśliwy, konieczne jest zapewnienie mu odpowiednich bodźców.

Kup teraz