Aktywny jesienny spacer z psem – jak się przygotować?

aktywny spacer z psem jesienią

Spacer to dla psa nie tylko czas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Wyjście powinno zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu oraz dać możliwość eksploracji otoczenia i socjalizacji z innymi psami. Spacer jest dla czworonoga również okazją do spędzenia przyjemnych chwil ze swoim ludzkim przewodnikiem. Jesienią właściciele psów mogą zaplanować wyjścia do parków urozmaicone zabawami węchowymi w postaci poszukiwania zabawek lub smakołyków w opadniętych liściach.

Jak przygotować się do jesiennego spaceru z psem?

Osoby wychodzące na jesienne spacery z psem powinny zadbać o to, by ich garderoba zapewniała im ochronę przed zimnem, wiatrem oraz często pojawiającym się o tej porze roku deszczem. Wskazane jest zaopatrzenie się w wygodną, przeciwwiatrową i przeciwdeszczową kurtkę, czapkę, szalik oraz rękawiczki. Dobrym pomysłem jest także zakup kaloszy, które pozwolą na zachowanie suchych stóp nawet podczas chodzenia po mokrych liściach i kałużach. Poza zadbaniem o własny komfort, właściciele psów powinni zadbać również o wygodę i bezpieczeństwo swoich pupili. O czym należy pamiętać?

Środki zabezpieczające przed pasożytami

Jesienią, gdy temperatura się obniża i dni stają się chłodne, różnorodne pasożyty szukają okazji, by zdobyć żywiciela i wraz z nim przedostać się do ciepłego schronienia. By zapobiegać pasażerom na gapę, należy przed spacerem zabezpieczyć psa przed kleszczami i pchłami za pomocą specjalnej obroży lub innych środków.

Ubranie dla psa

W czasie słoty warto zabezpieczyć pupila przed zimnem i deszczem, ubierając go w ocieplany, przeciwwiatrowy i przeciwdeszczowy kubrak. Jest to szczególnie ważne w wypadku psów-seniorów, które są znacznie bardziej wrażliwe na działanie niskich temperatur.

Nieprzemakalna smycz

Do akcesoriów, które przydają się podczas jesiennego spaceru z pupilem, należy nieprzemakalna smycz zapewniająca komfort użytkowania i bezpieczny, pewny chwyt, nawet w rzęsistym deszczu.

Woreczki na psie odchody

Wybierając się na jesienny spacer z psem, koniecznie należy pamiętać o spakowaniu woreczków na odchody. Woreczki Psi Pakiet zapewniają najwyższy komfort w trakcie spacerów i pozwalają dbać o środowisko naturalne. Produkowane są z wysokogatunkowych materiałów ulegających rozkładowi wraz z odchodami. Dzięki zabraniu ze sobą na spacer woreczków na psie kupy możliwe jest każdorazowe posprzątanie po pupilu i sprawienie, że jego odchody nie będą zaśmiecać otoczenia ani stanowić źródła nieprzyjemnej niespodzianki dla innych użytkowników parków, skwerów i ścieżek spacerowych.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Tarzanie w trawie – dlaczego pies to robi?

Większość właścicieli psów z pewnością zauważyła niezwykłe zamiłowanie ich czworonogów do tarzania się w trawie. Nie ulega wątpliwości, że czynność ta sprawia im dużą przyjemność. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są przyczyny tarzania się psów w trawie?

Jakie komendy powinien znać pies? Poradnik dla opiekunów

Uczenie psa komend nie jest łatwe, ale za to zapewnia opiekunom mnóstwo zabawy. Odpowiednie ułożenie psiaka ma ogromne znaczenie w procesie wychowania zwierzęcia, dlatego też warto poświęcić czas na ćwiczenia.

Twój pies to podbiegacz? Dowiedz się, co zrobić

Psy, które biegają luzem na spacerach, nie słuchając komend swojego właściciela oraz zaczepiając inne czworonogi, są często przyczyną konfliktów z innymi opiekunami. Niepożądane zachowanie, jakim jest podbieganie do obcych, w wielu przypadkach wiąże się z nieprzewidzianą reakcją psów. Niestety, działania zwierząt, które się wcześniej nie poznały, mogą być różne – począwszy od strachu i wycofania, […]

Kup teraz