Biała kupa psa – co oznacza?

biała kupa psa

Sprzątanie odchodów po psie jest obowiązkiem każdego właściciela – wypełnianie tej czynności świadczy o jego kulturze osobistej i odpowiedzialności.

Oprócz tego jest to dobry sposób na to, aby sprawdzić czy z pupilem nie dzieje się nic niepokojącego, ponieważ dzięki obserwacji odchodów można kontrolować jego stan zdrowia oraz zorientować się czy pokarm, jaki mu dostarczamy, jest dla niego odpowiedni. Nie bez powodu pytanie o wygląd psiej kupy jest jednym z podstawowych tematów poruszanych podczas wizyty u weterynarza.

Wygląd kupy psa, a jego stan zdrowotny

Wiele osób uważa, że kupa ich psa jest prawidłowa, bo taką robi od zawsze, co niestety często jest złym podejściem. Aby mieć co do tego pewność, warto wiedzieć jakie cechy powinny mieć zdrowe psie odchody. Psie odchody powinny być uformowane i zwarte, ale przy tym lekko wilgotne, połyskliwe, o brązowym kolorze i łagodnym, nieintensywnym zapachu.

Wszelkie większe odstępstwa od tej normy mogą świadczyć o zaburzeniach trawienia, złej diecie lub chorobie, a ich długie występowanie lub połączenie z innymi objawami powinno być sygnałem skłaniającym do wizyty u weterynarza.

Biała kupa psa – o czym to świadczy?

Biały kolor może świadczyć o nadmiarze wapnia w organizmie psa, czego przyczyną może być zbyt duża jego ilość w pokarmie. Szczególnie u psów, u których żywienie oparte jest na kościach lub karmie o dużej zawartości mączki mięsno-kostnej, biała kupa będzie występowała zdecydowanie częściej.

Oprócz źle zbilansowanej diety i nadmiaru wapnia przyczyną tego problemu mogą być różnego rodzaju choroby. Z tego względu, jeśli biała kupa występuje w połączeniu innymi niepokojącymi objawami, należy niezwłocznie udać się na wizytę u weterynarza, w celu przeprowadzenia kontroli i wykonania niezbędnych badań, które pozwolą na odnalezienie przyczyny ich występowania. Nie zapominaj także o sprzątaniu nieczystości za pomocą worków na psie kupy.

Dlaczego dawniej białe odchody psa były znacznie częstszym problemem?

Dawniej białe odchody psów można było znaleźć niemal na każdym trawniku. Było to spowodowane tym, że jeszcze do niedawna karmy dla psów zawierały zdecydowanie większą ilość mączki mięsno-kostnej, co było bezpośrednia przyczyną takich objawów. Aktualnie karmy dla psów są dużo lepiej zbilansowane, przez co białych kup nie spotyka się już tak często.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

3 powody, dla których warto odwiedzić psi park

Psi park jest miejscem, w którym opiekun może bezpiecznie spuścić psa ze smyczy i pozwolić mu na swobodną zabawę. Stanowi dużą atrakcję dla czworonogów i cieszy się uznaniem wśród ich właścicieli.

Zrozumienie mowy ciała psa – poznaj tajemnice ich komunikacji

Zrozumienie mowy ciała psa to klucz do poprawnej komunikacji. Pozwala budować zdrową relację z czworonogiem i sprawia, że wspólne życie staje się łatwiejsze. Jak interpretować język ciała, gesty oraz mimikę psa i jak reagować na jego zachowanie?

Jak zbudować zdrową relację z psem?

Zbudowanie zdrowej relacji z psem jest konieczne, by wspólne życie było satysfakcjonujące dla obu stron. Wymaga od opiekuna dużego nakładu czasu i pracy, efekty są jednak tego warte.

Kup teraz