Czerwonak walczy z psimi odchodami!

Piękna pogoda to dla nas nie jedyny powód do radości. Ogromnie cieszy nas, że kolejne miejscowości zaczynają walkę z psimi odchodami i poprzez interesujące akcje promujące, edukują mieszkańców jakie korzyści wynikają ze sprzątania po psie. Dziś na tapecie gmina Czerwonak, która poszczycić może się jeszcze ciepłą akcją promującą właściwe zachowania właścicieli czworonogów.

Akcja „Posprzątaj po swoim psie – to nie kupa roboty” jest doskonałym przykładem tego, jak gmina może przyczynić się do utrzymania czystości w miejscach publicznych, a jednocześnie zwrócić uwagę na problem psich odchodów i zagrożeń jakie niesie za sobą ich nieusuwanie. Nie od dziś wiadomo, że utrzymanie czystości w trakcie wizyty z pupilem w miejscu publicznym to „psi obowiązek” właściciela, również pod względem prawnym. Gmina, będąca bohaterem naszego dzisiejszego artykułu, jako jedna z wielu umieściła w swoim statucie stosowny zapis mówiący o owym obowiązku. Jako ciekawostkę, warto dodać fakt, że nie stosowanie się do przepisów może kosztować nawet do 500 zł.

Władze gminne w wielu miejscach usytuowały pojemniki na psie odchody, przygotowane specjalnie z myślą o odchodach. Ponadto otrzymać je można również w urzędzie, więc dostęp do darmowych torebek jest niezwykle prosty. Pozostaje pozbierać nieczystości i wrzucić do kosza, a to już naprawdę niewielki wysiłek.

Jak czytamy w artykule na oficjalnej stronie: „Na terenie Gminy Czerwonak zlokalizowane są stacje – dystrybutory „psich pakietów” czyli woreczków na psie odchody, w których należy umieszczać psie odchody, a następnie wrzucać do koszy na śmieci, zlokalizowanych na terenie osiedli mieszkaniowych. „Psie pakiety” można również otrzymać bezpłatnie w Urzędzie Gminy. Zamiast „psich pakietów” można też użyć zwykłych torebek foliowych!”
Doskonale! Oby tak dalej! Mamy nadzieję, że inne gminy wezmą przykład i zajmą się problemem na swoim terenie.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o akcji na stronie http://www.czerwonak.pl/mieszkaniec/pl/niezbednik/czysta_gmina/akcja_posprzataj_po_swoim.html

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓNIEŻ

Kup teraz