Dlaczego pies tarza się w kupach i jak temu zapobiec?

pies tarzający się w trawie

Niektóre psy uwielbiają znajdować śmierdzące, obrzydliwe rzeczy – tarzają się w odchodach innych zwierząt, rozkopują stare nory gryzoni i zajadają się zepsutym jedzeniem. Wielu właścicieli psów jest zakłopotanych zachowaniem swoich pupili – zwłaszcza tarzaniem się w znalezionych kupach. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twój pies to robi?

Dlaczego pies tarza się w kupie?

Tarzanie się w kupie może być formą znakowania zapachowego – psy potrafią być bardzo terytorialne. Gdy zwierzę znajdzie kupę innego psa, może się w niej tarzać, aby pozostawić własny zapach. Niektóre czworonogi tarzają się w odchodach, ponieważ zwyczajnie lubią ich teksturę i zapach – co nam wydaje się śmierdzące i obrzydliwe, dla nich może być najpiękniejszym aromatem.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu po wytarzaniu w odchodach?

Jeśli pies wytarza się w kupie, trzeba go wykąpać. Należy jednak uważać, aby nie przebywał on później w zimnie, ponieważ może to doprowadzić do wychłodzenia. Zalecane jest używanie ciepłej wody oraz dokładne osuszenie ręcznikiem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, można udać się do specjalisty od psiej pielęgnacji, aby oczyścił ubrudzony obszar. Posiada on niezbędny sprzęt i umiejętności, aby odpowiednio odkazić sierść i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Jak zapobiec tarzaniu się w kupie?

Jeśli Twój pies lubi tarzać się w kupie, ważne jest, aby temu zapobiegać. Warto kupić solidne szelki, aby móc kontrolować go zawsze, gdy jesteście na zewnątrz. Pozwoli to przytrzymać czworonoga, co utrudni mu tarzanie się w śmierdzących rzeczach. Ważne jest także sprzątanie odchodów za pomocą specjalnych woreczków na psie kupy – powinien posiadać je każdy właściciel psa, chroniąc tym samym innych opiekunów zwierząt przed przykrymi niespodziankami.

Tarzanie psa w odchodach jest dla nas obrzydliwe. Większość ludzi ma nadzieję, że takie zachowanie nigdy nie będzie dotyczyło ich pupila. Jeśli jednak się to przytrafi, ważne, aby wiedzieć, dlaczego zwierzę to robi i jak temu zapobiegać. Jeśli Twój pies lubi tarzać się w kupie, zaopatrz się w dobre szelki, smycz i worki na psie odchody – dzięki takiemu wyposażeniu możesz skutecznie ograniczyć ryzyko wystąpienia tej śmierdzącej sytuacji.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Jak bawić się z psem na dworze? 5 polecanych aktywności

Psy uwielbiają przebywać na zewnątrz – ich instynkt stale zachęca je do wąchania i poznawania otoczenia. Korzyści płynące z zabawy z psem na świeżym powietrzu są liczne – zapewnia to aktywność fizyczną zarówno opiekunowi, jak i czworonogowi. W jaki sposób bawić się z psem na dworze?

Nauka czystości – jak oduczyć psa załatwiania się w domu?

Psy załatwiają się z domu z kilku podstawowych powodów: nie zostały nauczone czystości, nie potrafią długo wytrzymać (to dotyczy zwykle szczeniaków) lub zmagają się z jakimiś chorobami lub stanami lękowymi. Czasem też po prostu okazuje się, że właściciele nie zabierają swoich pupili odpowiednio często na spacery.

Karmienie psa a odchody – jaki wpływ na kupy ma odżywianie?

Psia kupa wskazuje, czy pies jest odpowiednio karmiony. Źle dobrana karma może doprowadzić do wystąpienia problemów jelitowych. W sytuacji, gdy nie mamy pewności, czy są one powodowane nieodpowiednim żywieniem, czy chorobą, zawsze najlepiej udać się do weterynarza i skonsultować z nim swoje obawy.

Kup teraz