Dlaczego pies tarza się w kupach i jak temu zapobiec?

pies tarzający się w trawie

Niektóre psy uwielbiają znajdować śmierdzące, obrzydliwe rzeczy – tarzają się w odchodach innych zwierząt, rozkopują stare nory gryzoni i zajadają się zepsutym jedzeniem. Wielu właścicieli psów jest zakłopotanych zachowaniem swoich pupili – zwłaszcza tarzaniem się w znalezionych kupach. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twój pies to robi?

Dlaczego pies tarza się w kupie?

Tarzanie się w kupie może być formą znakowania zapachowego – psy potrafią być bardzo terytorialne. Gdy zwierzę znajdzie kupę innego psa, może się w niej tarzać, aby pozostawić własny zapach. Niektóre czworonogi tarzają się w odchodach, ponieważ zwyczajnie lubią ich teksturę i zapach – co nam wydaje się śmierdzące i obrzydliwe, dla nich może być najpiękniejszym aromatem.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu po wytarzaniu w odchodach?

Jeśli pies wytarza się w kupie, trzeba go wykąpać. Należy jednak uważać, aby nie przebywał on później w zimnie, ponieważ może to doprowadzić do wychłodzenia. Zalecane jest używanie ciepłej wody oraz dokładne osuszenie ręcznikiem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, można udać się do specjalisty od psiej pielęgnacji, aby oczyścił ubrudzony obszar. Posiada on niezbędny sprzęt i umiejętności, aby odpowiednio odkazić sierść i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Jak zapobiec tarzaniu się w kupie?

Jeśli Twój pies lubi tarzać się w kupie, ważne jest, aby temu zapobiegać. Warto kupić solidne szelki, aby móc kontrolować go zawsze, gdy jesteście na zewnątrz. Pozwoli to przytrzymać czworonoga, co utrudni mu tarzanie się w śmierdzących rzeczach. Ważne jest także sprzątanie odchodów za pomocą specjalnych woreczków na psie kupy – powinien posiadać je każdy właściciel psa, chroniąc tym samym innych opiekunów zwierząt przed przykrymi niespodziankami.

Tarzanie psa w odchodach jest dla nas obrzydliwe. Większość ludzi ma nadzieję, że takie zachowanie nigdy nie będzie dotyczyło ich pupila. Jeśli jednak się to przytrafi, ważne, aby wiedzieć, dlaczego zwierzę to robi i jak temu zapobiegać. Jeśli Twój pies lubi tarzać się w kupie, zaopatrz się w dobre szelki, smycz i worki na psie odchody – dzięki takiemu wyposażeniu możesz skutecznie ograniczyć ryzyko wystąpienia tej śmierdzącej sytuacji.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Czy zabezpieczać psa przed kleszczami także zimą?

Kleszcze to niewielkich rozmiarów pajęczaki, które mogą przenosić wiele groźnych chorób. Są one niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Opiekunowie psów powinni zadbać o to, aby zabezpieczyć swoje czworonogi przed kleszczami, a tym samym zminimalizować ryzyko zakażenia poważnymi chorobami.

Aktywny jesienny spacer z psem – jak się przygotować?

Spacer to dla psa nie tylko czas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Wyjście powinno zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu oraz dać możliwość eksploracji otoczenia i socjalizacji z innymi psami. Spacer jest dla czworonoga również okazją do spędzenia przyjemnych chwil ze swoim ludzkim przewodnikiem. Jesienią właściciele psów mogą zaplanować wyjścia do parków urozmaicone zabawami węchowymi w postaci poszukiwania […]

Ile powinien jeść pies? Liczymy zapotrzebowanie kaloryczne

By pies przez długie lata zachował zdrowie i dobre samopoczucie, właściciel musi zadbać o utrzymanie jego optymalnej wagi. W tym celu konieczne jest podawanie czworonogowi odpowiedniej ilości jedzenia. Ważne, by porcje nie były ani zbyt duże, ani zbyt małe. Jak określić właściwą wielkość psich posiłków?

Kup teraz