Jak dbać o porządek, mając psa?

porządek w domu a pies

Pies to wspaniały kompan, który wnosi do domu wiele radości. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy relacja między właścicielem a psem ulega kryzysowi – mowa tu o pielęgnacji i sprzątaniu. 

Psy zwykle nie są miłośnikami kąpieli i czesania, a właściciele nie lubią, gdy w ich mieszkaniu pojawiają się ślady brudnych łap lub gdy na ubraniach i kanapie znajduje się sierść pupila. Warto zadbać o systematyczność i od samego początku przyzwyczajać psa do czynności pielęgnacyjnych. Ważne jest również sprzątanie psich odchodów – obowiązek ten nie należy do najprzyjemniejszych, jednak z pomocą odpowiednich narzędzi może być łatwiejszy do wypełnienia.

Zapanowanie nad sierścią jest możliwe

Podszerstek psa to warstwa włosa, która jest przez nie regularnie zrzucana. Aby uniknąć sytuacji, w której znajduje się on dosłownie wszędzie, należy wyczesywać swojego pupila. Dotyczy to nie tylko psów z długą sierścią, ale również tych z krótką.

Oswajanie czworonoga od małego do szczotki czy grzebienia przyniesie korzyść w późniejszych latach. Możliwe jest też umówienie psa na wizytę u groomera, czyli psiego fryzjera. Pomocne w walce z sierścią będzie też częste odkurzanie, zainwestowanie w rolkę czyszczącą do ubrań oraz położenie na kanapie koca, który należy systematycznie prać.

Brudne łapki po spacerze? Wystarczy je wytrzeć

Pies, zwłaszcza jesienią i zimą, po powrocie ze spaceru może pozostawiać brudne ślady na podłodze. Zamiast denerwować się odciśniętymi łapkami, warto nauczyć się, jak wycierać psu łapy.

Początkowo nie należy to do najłatwiejszych zadań, bo czworonogowi może wydawać się to dziwne. Stopniowe przyzwyczajanie psa jest kluczem do sukcesu, i znów – warto to robić już od szczeniaka. Dobrym sposobem jest oswojenie pupila z ręcznikiem czy inną ściereczką, jeszcze zanim zdąży się pobrudzić – wtedy, gdy zajdzie już konieczność, nie będzie się jej obawiał.

ślady psich łapek

Porządek nie tylko w domu, ale również na spacerze

Każdy chciałby mieć porządek w swoim domu, ale nie można zapominać o tym, że należy zostawić porządek po swoim psie również w miejscach publicznych. Każdy właściciel czworonoga jest zobowiązany do posprzątania po nim kupy. Kosze na psie odchody dostępne są w wielu miejscach, a woreczki są łatwo dostępne. Jeśli w danym mieście ich brakuje, warto rozważyć zakup, pozbywając się tym samym problemu psich kup.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Dlaczego warto kupić kosze na psie odchody bezpośrednio od producenta?

Sprzątanie po czworonogach to obowiązek każdego opiekuna psów. Mimo że nadal jest to dużym problemem, zwłaszcza w miastach, to coraz więcej osób ma świadomość tego, że jest to ważne. Ogromnym ułatwieniem w sprzątaniu nieczystości jest ustawienie w newralgicznych miejscach specjalnych pojemników na psie odchody.

Czy zabezpieczać psa przed kleszczami także zimą?

Kleszcze to niewielkich rozmiarów pajęczaki, które mogą przenosić wiele groźnych chorób. Są one niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Opiekunowie psów powinni zadbać o to, aby zabezpieczyć swoje czworonogi przed kleszczami, a tym samym zminimalizować ryzyko zakażenia poważnymi chorobami.

Aktywny jesienny spacer z psem – jak się przygotować?

Spacer to dla psa nie tylko czas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Wyjście powinno zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu oraz dać możliwość eksploracji otoczenia i socjalizacji z innymi psami. Spacer jest dla czworonoga również okazją do spędzenia przyjemnych chwil ze swoim ludzkim przewodnikiem. Jesienią właściciele psów mogą zaplanować wyjścia do parków urozmaicone zabawami węchowymi w postaci poszukiwania […]

Kup teraz