Jak przygotować swój dom na przyjście szczeniaka?

szczeniak

Pojawienie się w domu szczeniaka to ogromne przeżycie dla wszystkich domowników. Taka sytuacja wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, co zapewni komfort zarówno opiekunom, jak i samemu zwierzęciu. Przede wszystkim nie można zapomnieć o zakupie niezbędnych akcesoriów, które przydadzą się podczas pierwszych dni pobytu w nowym domu.

O czym trzeba pamiętać przed pojawieniem się szczeniaka?

Bardzo ważne jest to, aby przygotować miejsce, w którym szczeniak będzie mógł odpoczywać oraz swobodnie się bawić. Warto wybrać miękkie posłanie o odpowiedniej wielkości, która będzie dopasowana do gabarytów zwierzaka. Trzeba pamiętać o tym, że szczeniak szybko rośnie, dlatego zwłaszcza w przypadku większych ras za kilka miesięcy niezbędna będzie wymiana leżanki na nowy model.

Kompletując wyprawkę dla szczeniaka, nie można także zapomnieć o misce na karmę oraz wodę, kilku zabawkach oraz smyczy i szelkach lub obroży. Jeśli kupujesz psa z hodowli, to z pewnością otrzymasz pakiet najważniejszych rzeczy wraz z karmą, którą do tej pory jadł pies. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego weterynarza, który doradzi, jaką dietę warto stosować u szczeniaka.

szczeniak gryzący zabawkę

Co jeszcze trzeba przygotować dla szczeniaka?

Wybierając zabawki dla szczeniaka, warto ograniczyć się do 4-5 gadżetów, które będą trwałe i wykonane z wytrzymałych materiałów. Należy pamiętać o tym, że małe psy lubią gryźć, dlatego zabawki muszą być trwałe. Świetnie sprawdzają się akcesoria edukacyjne, które pozwalają zaspokoić naturalne potrzeby szczeniaka oraz rozwijają jego inteligencję i zmysły. Stopniowo zabawki można uzupełniać o nowe modele, co pozwoli uniknąć sytuacji, gdy zwierzę nudzi się swoimi akcesoriami.

Każdy opiekun psa musi zaopatrzyć się także w psie worki, które są niezbędne podczas spacerów. Najlepiej sprawdzą się te, które są wykonane z wytrzymałego tworzywa. W wielu miastach można znaleźć pojemniki na psie odchody, które są wyposażone właśnie w takie worki. Jednak i tak warto mieć ich spory zapas.

Do pielęgnacji szczeniaka niezbędne są również akcesoria, takie jak:

  • szampon,
  • obcinacz do pazurów,
  • pasta do czyszczenia zębów,
  • chusteczki do przemywania uszu.

Są to rzeczy, które przydają się w pierwszych tygodniach życia psa. Z czasem samodzielnie stwierdzisz, które akcesoria się sprawdzają, a które z nich są zupełnie nietrafione. Trzeba pamiętać o tym, że szczeniak to prawdziwa rewolucja w życiu, ale radość, jaką wnosi do codziennego życia jest nie do opisana.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Sprawdź, czym jest wybieg dla psów i co się w nim znajduje

Wybieg dla psów to ogrodzony teren zielony, który zaprojektowano z myślą o czworonogach mieszkających w mieście. Wchodzi się na niego przez specjalne śluzy, które zapobiegają swobodnemu opuszczaniu terenu zabawy przez pupila i przeciwdziałają ewentualnym ucieczkom. Wybieg dla psów stanowi jedno z nielicznych, ogólnodostępnych miejsc, w którym czworonóg może zostać bez przeszkód spuszczony ze smyczy. Oferuje […]

3 powody, dla których warto odwiedzić psi park

Psi park jest miejscem, w którym opiekun może bezpiecznie spuścić psa ze smyczy i pozwolić mu na swobodną zabawę. Stanowi dużą atrakcję dla czworonogów i cieszy się uznaniem wśród ich właścicieli.

Zrozumienie mowy ciała psa – poznaj tajemnice ich komunikacji

Zrozumienie mowy ciała psa to klucz do poprawnej komunikacji. Pozwala budować zdrową relację z czworonogiem i sprawia, że wspólne życie staje się łatwiejsze. Jak interpretować język ciała, gesty oraz mimikę psa i jak reagować na jego zachowanie?

Kup teraz