Jak przygotować swój dom na przyjście szczeniaka?

szczeniak

Pojawienie się w domu szczeniaka to ogromne przeżycie dla wszystkich domowników. Taka sytuacja wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, co zapewni komfort zarówno opiekunom, jak i samemu zwierzęciu. Przede wszystkim nie można zapomnieć o zakupie niezbędnych akcesoriów, które przydadzą się podczas pierwszych dni pobytu w nowym domu.

O czym trzeba pamiętać przed pojawieniem się szczeniaka?

Bardzo ważne jest to, aby przygotować miejsce, w którym szczeniak będzie mógł odpoczywać oraz swobodnie się bawić. Warto wybrać miękkie posłanie o odpowiedniej wielkości, która będzie dopasowana do gabarytów zwierzaka. Trzeba pamiętać o tym, że szczeniak szybko rośnie, dlatego zwłaszcza w przypadku większych ras za kilka miesięcy niezbędna będzie wymiana leżanki na nowy model.

Kompletując wyprawkę dla szczeniaka, nie można także zapomnieć o misce na karmę oraz wodę, kilku zabawkach oraz smyczy i szelkach lub obroży. Jeśli kupujesz psa z hodowli, to z pewnością otrzymasz pakiet najważniejszych rzeczy wraz z karmą, którą do tej pory jadł pies. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego weterynarza, który doradzi, jaką dietę warto stosować u szczeniaka.

szczeniak gryzący zabawkę

Co jeszcze trzeba przygotować dla szczeniaka?

Wybierając zabawki dla szczeniaka, warto ograniczyć się do 4-5 gadżetów, które będą trwałe i wykonane z wytrzymałych materiałów. Należy pamiętać o tym, że małe psy lubią gryźć, dlatego zabawki muszą być trwałe. Świetnie sprawdzają się akcesoria edukacyjne, które pozwalają zaspokoić naturalne potrzeby szczeniaka oraz rozwijają jego inteligencję i zmysły. Stopniowo zabawki można uzupełniać o nowe modele, co pozwoli uniknąć sytuacji, gdy zwierzę nudzi się swoimi akcesoriami.

Każdy opiekun psa musi zaopatrzyć się także w psie worki, które są niezbędne podczas spacerów. Najlepiej sprawdzą się te, które są wykonane z wytrzymałego tworzywa. W wielu miastach można znaleźć pojemniki na psie odchody, które są wyposażone właśnie w takie worki. Jednak i tak warto mieć ich spory zapas.

Do pielęgnacji szczeniaka niezbędne są również akcesoria, takie jak:

  • szampon,
  • obcinacz do pazurów,
  • pasta do czyszczenia zębów,
  • chusteczki do przemywania uszu.

Są to rzeczy, które przydają się w pierwszych tygodniach życia psa. Z czasem samodzielnie stwierdzisz, które akcesoria się sprawdzają, a które z nich są zupełnie nietrafione. Trzeba pamiętać o tym, że szczeniak to prawdziwa rewolucja w życiu, ale radość, jaką wnosi do codziennego życia jest nie do opisana.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

5 porad – Jak zadbać o starszego czworonoga?

Z biegiem czasu każdy rozbrykany szczeniak stanie się statecznym psim seniorem. Wraz z wiekiem zmianie ulegają nie tylko zachowanie, lecz także potrzeby pupila. Jak zadbać o starszego czworonoga, by zapewnić mu jak najlepszą jesień życia?

Zabawki i aktywności, które zapewnią rozrywkę twojemu psu

Jak zapewnić rozrywkę czworonożnemu przyjacielowi? Pytanie to zadaje sobie wielu opiekunów psów. By pupil był zdrowy i szczęśliwy, konieczne jest zapewnienie mu odpowiednich bodźców.

Podróż z psem – 5 praktycznych porad

Podróżowanie z psem może być równie ekscytujące, co podróżowanie z innymi ludźmi. Jednak psy mogą mieć dodatkowe potrzeby, które należy wziąć pod uwagę. Oto pięć praktycznych porad, które umożliwią bezpieczne i komfortowe podróżowanie z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Kup teraz