Jak sprzątać po psie? Czyli sprzątanie po psie w dobrym stylu

Temat higieny zwierząt i sprzątania po psach jest obecnie bardzo popularny. Jak się niejednokrotnie okazuje, właściciele nie wiedzą w jaki sposób prawidłowo zadbać o swojego pupila. Chodzi tu zarówno o temat higieny samego pieska, jak i o sprzątanie jego odchodów.

Sprzątanie po psie podczas spaceru

Psa należy wyprowadzać co najmniej dwa razy dziennie. Chodzi o to, by zapewnić zwierzęciu wystarczająco dużo ruchu oraz możliwość załatwiania się. Długość oraz częstotliwość spaceru zależy od danego osobnika – jego właściciel powinien zatem zwracać uwagę na tę kwestię i mieć na uwadze potrzeby psa.

Sprzątanie po psie to temat kontrowersyjny – również prawnie. Nie wszystkie samorządy w odpowiednich dokumentach regulują kwestie tego jak sprzątać po psie. Zależnie od zapisów, sprzątanie po psie może obejmować wyrzucanie psich kup do odpowiednich koszy na psie odchody albo do zwykłych koszy na zmieszane odpady komunalne. Ta kwestia jest różnie rozwiązana w miastach, dlatego przed przygarnięciem psa, należy zdobyć informacje na ten temat, tak, aby wiedzieć jak sprzątać po psie zgodnie z zaleceniami.

Jak sprzątać po psie?

Do tematu sprzątania po psie trzeba odpowiednio się przygotować. W tym celu na każdy spacer (albo tylko na te spacery podczas, których jesteśmy pewni, że nas pies się załatwi) zabierajmy ze sobą woreczki na psie odchody i łopatkę lub sam woreczek. Obecnie coraz więcej miast oferuje możliwość odbioru darmowych woreczków na psie odchody dla osób, które są właścicielami czworonogów.

Sprzątanie po psie to nic trudnego – wystarczy chcieć!

Dla tych, którym jednak miasto nie oferuje darmowych worków, pozostaje skorzystać z możliwości wykupienia pakietu specjalnych torebek lub też skorzystanie ze zwykłych woreczków foliowych. Gdy sprzątanie po psie wejdzie nam w krew, nie będzie ono dla nas problematyczne – jest to przecież jeden z obowiązków, których byliśmy świadomi, gdy decydowaliśmy się na zaadoptowanie psa i zamieszkanie z nim w mieście.

Sprzątanie po psie nie tylko dla siebie

Należy pamiętać, że temat sprzątania po psach nie dotyczy jedynie właścicieli czworonogów. Chodzi o wszystkich mieszkańców miast, którzy narażeni są na przykre niespodzianki w postaci psich kup na chodnikach. Niezbieranie odchodów po swoim psie, nastawia negatywnie do tych zwierząt wielu ludzi i powoduje ich negatywne reakcje. Jeśli chcemy zminimalizować ryzyko, że nas pies zostanie przykro potraktowany przez innych mieszkańców miasta, warto wiedzieć jak sprzątać po psie.

Historie, w których małe dzieci bawiące się w piaskownicach zarażają się chorobami, powodowanymi przez rozwijające się bakterie kałowe psów, i muszą przechodzić długie leczenie – przerażają. Smucą także opowieści o psach, które zostały otrute, dlatego, że „zanieczyszczały środowisko”.

Dlatego pamiętajmy – aby uniknąć takich sytuacji warto dbać o czystość miejską i po każdym spacerze sprzątać po psie!

 

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓNIEŻ

Kup teraz