Jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort swojego psa w upalne dni?

dbanie o psa w upał

Upał może być trudny dla nas wszystkich, jednak szczególnie doskwiera on naszym czworonożnym przyjaciołom. Psy nie regulują temperatury tak jak my, więc bardzo ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort w upalne dni.

Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące częstotliwości spacerów, odpowiedniego nawodnienia i diety, a także przydatne informacje na temat używania woreczków na psie odchody.

Częstotliwość spacerów w upalne dni

Podczas upałów przede wszystkim należy dostosować godziny spacerów do temperatury. Najlepszymi momentami są wczesne poranki i późne wieczory, kiedy słońce jest mniej intensywne. Unikaj wychodzenia z psem w najgorętszych godzinach dnia. Pamiętaj też, że asfalt i beton mogą się bardzo nagrzewać, co może prowadzić do oparzeń łap. Staraj się sprawdzać temperaturę podłoża, dotykając go dłonią lub stopą.

Nawodnienie i dieta psa przy wysokich temperaturach

Podobnie jak ludzie, psy również muszą być odpowiednio nawadniane, szczególnie w upalne dni. Utrzymuj stały dostęp do świeżej i czystej wody dla psa, zarówno w domu, jak i podczas spacerów. Jeżeli planujesz dłuższą wędrówkę, pamiętaj o zabraniu ze sobą butelki z wodą i miski.

pies latem
Jeśli pies lubi wodę, warto zaopatrzyć się w mały basen, w którym czworonóg będzie mógł się schłodzić.

Co do diety – upał może wpływać na apetyt psa. Niektóre czworonogi mogą jeść mniej w gorące dni. W takim przypadku możesz rozważyć podawanie mniejszych porcji – ale częściej. Warto spróbować podawać chłodne przysmaki, jak na przykład kawałki zamrożonych owoców lub specjalne lody dla psów, które mogą pomóc się ochłodzić.

Torebki na psie kupy i pojemniki na psie odchody

Bardzo ważne jest utrzymanie czystości podczas spacerów z psem. Zawsze zabieraj ze sobą woreczki na psie odchody. Po zebraniu odchodów psa, odpowiednio je zabezpiecz i wyrzuć do najbliższego pojemnika na psie odchody. Nie tylko pomaga to utrzymać czystość w naszym otoczeniu, ale jest także wymogiem prawnym w wielu miejscach.

Dbaj o swojego pupila podczas upałów

Opieka nad psem w upalne dni wymaga dodatkowego planowania i uwagi. Dostosowując godziny spacerów, dbając o odpowiednie nawodnienie i dietę, a także utrzymując czystość na spacerach za pomocą torebek na psie kupy i pojemników na psie odchody, możemy zapewnić naszym czworonożnym przyjaciołom komfort i bezpieczeństwo nawet podczas najgorętszych dni.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Jak zbudować zdrową relację z psem?

Zbudowanie zdrowej relacji z psem jest konieczne, by wspólne życie było satysfakcjonujące dla obu stron. Wymaga od opiekuna dużego nakładu czasu i pracy, efekty są jednak tego warte.

Sztuka wychowania psa – podstawowe zasady i praktyki

Wychowanie szczeniaka to nie lada wyzwanie dla jego opiekunów. Tylko odpowiednie podejście do tego tematu już od pierwszych tygodni życia zwierzęcia gwarantuje osiągnięcie oczekiwanego sukcesu. Jeśli planujesz przygarnąć szczeniaka lub pod Twoich dachem już pojawił się czworonóg, koniecznie poznaj najważniejsze zasady oraz praktyki dotyczące jego wychowania.

Co zrobić, aby pies przestał jeść kupy? Poznaj przyczyny koprofagii

Zdarza się, że niektóry psy wpadają w nieprzyjemny nawyk i zaczynają zjadać kupy. Fachowo to zjawisko nazywa się koprofagią. W świecie zwierząt to zjawisko nie jest czymś dziwnym czy obrzydliwym, ale u psów powinno nas zaniepokoić.

Kup teraz