Jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort swojego psa w upalne dni?

dbanie o psa w upał

Upał może być trudny dla nas wszystkich, jednak szczególnie doskwiera on naszym czworonożnym przyjaciołom. Psy nie regulują temperatury tak jak my, więc bardzo ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort w upalne dni.

Poniżej przedstawiamy wskazówki dotyczące częstotliwości spacerów, odpowiedniego nawodnienia i diety, a także przydatne informacje na temat używania woreczków na psie odchody.

Częstotliwość spacerów w upalne dni

Podczas upałów przede wszystkim należy dostosować godziny spacerów do temperatury. Najlepszymi momentami są wczesne poranki i późne wieczory, kiedy słońce jest mniej intensywne. Unikaj wychodzenia z psem w najgorętszych godzinach dnia. Pamiętaj też, że asfalt i beton mogą się bardzo nagrzewać, co może prowadzić do oparzeń łap. Staraj się sprawdzać temperaturę podłoża, dotykając go dłonią lub stopą.

Nawodnienie i dieta psa przy wysokich temperaturach

Podobnie jak ludzie, psy również muszą być odpowiednio nawadniane, szczególnie w upalne dni. Utrzymuj stały dostęp do świeżej i czystej wody dla psa, zarówno w domu, jak i podczas spacerów. Jeżeli planujesz dłuższą wędrówkę, pamiętaj o zabraniu ze sobą butelki z wodą i miski.

pies latem
Jeśli pies lubi wodę, warto zaopatrzyć się w mały basen, w którym czworonóg będzie mógł się schłodzić.

Co do diety – upał może wpływać na apetyt psa. Niektóre czworonogi mogą jeść mniej w gorące dni. W takim przypadku możesz rozważyć podawanie mniejszych porcji – ale częściej. Warto spróbować podawać chłodne przysmaki, jak na przykład kawałki zamrożonych owoców lub specjalne lody dla psów, które mogą pomóc się ochłodzić.

Torebki na psie kupy i pojemniki na psie odchody

Bardzo ważne jest utrzymanie czystości podczas spacerów z psem. Zawsze zabieraj ze sobą woreczki na psie odchody. Po zebraniu odchodów psa, odpowiednio je zabezpiecz i wyrzuć do najbliższego pojemnika na psie odchody. Nie tylko pomaga to utrzymać czystość w naszym otoczeniu, ale jest także wymogiem prawnym w wielu miejscach.

Dbaj o swojego pupila podczas upałów

Opieka nad psem w upalne dni wymaga dodatkowego planowania i uwagi. Dostosowując godziny spacerów, dbając o odpowiednie nawodnienie i dietę, a także utrzymując czystość na spacerach za pomocą torebek na psie kupy i pojemników na psie odchody, możemy zapewnić naszym czworonożnym przyjaciołom komfort i bezpieczeństwo nawet podczas najgorętszych dni.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Sprawdź, czym jest wybieg dla psów i co się w nim znajduje

Wybieg dla psów to ogrodzony teren zielony, który zaprojektowano z myślą o czworonogach mieszkających w mieście. Wchodzi się na niego przez specjalne śluzy, które zapobiegają swobodnemu opuszczaniu terenu zabawy przez pupila i przeciwdziałają ewentualnym ucieczkom. Wybieg dla psów stanowi jedno z nielicznych, ogólnodostępnych miejsc, w którym czworonóg może zostać bez przeszkód spuszczony ze smyczy. Oferuje […]

3 powody, dla których warto odwiedzić psi park

Psi park jest miejscem, w którym opiekun może bezpiecznie spuścić psa ze smyczy i pozwolić mu na swobodną zabawę. Stanowi dużą atrakcję dla czworonogów i cieszy się uznaniem wśród ich właścicieli.

Zrozumienie mowy ciała psa – poznaj tajemnice ich komunikacji

Zrozumienie mowy ciała psa to klucz do poprawnej komunikacji. Pozwala budować zdrową relację z czworonogiem i sprawia, że wspólne życie staje się łatwiejsze. Jak interpretować język ciała, gesty oraz mimikę psa i jak reagować na jego zachowanie?

Kup teraz