„Kupa wstydu” czyli Wrocław szykuje się do wojny!

Kolejne miasto idzie na wojnę. Oczywiście chodzi o wojnę z psimi odchodami, oraz właścicielami, którzy nie poczuwają się do swoich obowiązków względem pozostawianych przez ich psy nieczystości. Wrocław, bo o nim mowa, wkrótce rozsławi się kolejnym niebanalnym pomysłem na akcję przeciw wspomnianym recydywistom, wykazującym się brakiem chęci do sprzątania psich kup.
Wrocławianie mający dość zaminowanych trawników od niedawna mogą wyciągnąć oręż w postaci aparatu lub telefonu komórkowego z aparatem i sfotografować osoby, które nie dostosowują się do obowiązku zbierania psich odchodów po swoich pupilach.
Na stronie Wrocławia, powstała specjalna zakładka z formularzem, poprzez który można przesłać zebrane materiały zdjęciowe. Oczywiście twarze „przestępców” będą w odpowiedni sposób ocenzurowane. Można to zrobić samodzielnie, albo zdać się na grafików wrocławskiej strony. Wszystko pozostaje w zgodzie z prawem, a sposób może okazać się skuteczny na wszystkich tych, do których z jakiegoś powodu nie docierają kampanie społeczne, uwagi przechodniów, groźba mandatu czy fakt, że jeden pies jest w stanie wyprodukować około 100 kilogramów odchodów rocznie, a kosze na psie odchody omijają wzrokiem.
Dla tych, którzy nie chcą stać się sławni dzięki fotografii z nieczystościami, istnieje kilka rozwiązań. Można na własną rękę zakupić jednorazowe woreczki na psie kupy, można również skorzystać z tych darmowych, oferowanych w wielu punktach w mieście (głównie w przychodniach weterynaryjnych) adresy placówek oferujących bezpłatne torebki sprawdzić możemy na stronie Wrocławia, a następnie odebrać w drodze do pracy, na zakupy czy po prostu podczas spaceru z psem.
A czy wy znajdziecie się w galerii Brudasów?

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓNIEŻ

Kup teraz
cookies