Psia Kupa

Read More

W jaki sposób miasta walczą z problemem psiej kupy? Problem psich kup zostawionych na chodnikach jest coraz wyraźniejszy – mają go dość wszyscy mieszkańcy miast. Nie chodzi tylko o problem estetyczny, ale także problem higieny. Bakterie kałowe są bardzo niebezpieczne nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi, szczególnie dzieci. Dziecko, które będzie miało kontakt z psią kupą może zarazić się chorobą pasożytniczą lub tasiemcem. Warto dbać o to by doprowadzenie do groźnej sytuacji kontaktu z psią kupą było niemożliwe.

Continue reading “Psia Kupa”

Gdzie wyrzucać psie kupy, odchody?

Read More

Psie kupy w miastach stanowią duży problem. Zarówno ze względów estetycznych jak i higienicznych – psie odchody są spłukiwane z deszczem i roznoszą w ten sposób bakterie, głównie pałeczkę okrężnicy (Escherichia coli). Jest to szczególnie niekorzystne w pobliżu wód; nieszczelne systemy kanalizacji w miastach negatywnie wpływają na poziom zanieczyszczenia bakteriami kałowymi wód w pobliżu miast. Stąd właśnie nasilające się w polskich miastach kampanie społeczne przeciwko pozostawianiu psich odchodów na chodnikach i namawiające do sprzątania po swoim czworonogu.

Continue reading “Gdzie wyrzucać psie kupy, odchody?”

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

Kynofobia – lęk przed psami

Kynofobia - lęk przed psami

Temat związany z fobiami jest bardzo ważny, gdyż wszędzie wokół nas są ludzie, którzy cierpią z powodu swoich lęków.

Fobia jest to nieuzasadniony, niedający się opanować, chorobliwy lęk przed różnymi przedmiotami, sytuacjami lub miejscami.

Lęk może dotyczyć wielu rzeczy, osób, zwierząt. Od słowa „kynologia” określającego naukę o psach, powstała nazwa kynofobia, czyli lęk przed psami. Continue reading “Kynofobia – lęk przed psami”

Świąteczne jedzenie i prezenty dla psa

swiateczne jedzenie i prezenty dla psa

I świąteczne jedzenie i prezenty dla psa, mogą wydać się niektórym zdecydowaną przesadą, jednak my – traktujący psa jak członka rodziny uważamy, że każdemu psiakowi należą się magiczne święta :) Poniżej, nasza niezawodna przyjaciółka bloga, pani Anna Wrocławska przedstawia kilka przydatnych wskazówek, mówiących o tym jak umilić ten czas pupilowi. Z dumą prezentujemy przepisy na przysmaki do wigilijnej miski i pomysły na własnoręcznie wykonane upominki pod choinkę :)

Continue reading “Świąteczne jedzenie i prezenty dla psa”

Pies w zimie – jak pomóc pupilowi przetrwać chłody

pies w zimie

Za oknem coraz zimniej i nie możemy być obojętni na los zwierząt, które potrzebują naszej opieki. Powinniśmy być bardziej wrażliwi i chętniej pomagać psom, kotom i innym zwierzętom. Warto edukować i zachęcać do tego również dzieci, które uczą się i wcześnie utrwalają wartościowe nawyki. Poniżej kilka wskazówek jak sprawić by pies w zimie był otoczony odpowiednią opieką. Continue reading “Pies w zimie – jak pomóc pupilowi przetrwać chłody”

Tresura psa – wskazówki

tresura psaPies w roli ucznia, czyli psia szkoła. Poznajemy zasady, jakimi rządzi się tresura psa.

Niemal każdy, kto ma psa, pragnie, aby był on grzeczny, umiał jakieś sztuczki czy bawił się z dziećmi. Spacer zaś był przyjemnością, lecz wiele osób ma problemy na przykład z psem, który nie umie chodzić na smyczy i ciągnie, nie przychodzi na zawołanie, atakuje inne psy lub ludzi. Oprócz właściwej socjalizacji, należy również pracować nad tresurą psa. Poznajmy zasady, które powinny zostać spełnione podczas tresur i szkoleń. Continue reading “Tresura psa – wskazówki”