Psia moda, czyli ubranka dla psów!

Dzisiaj kilka szczerych słów na temat ubranek dla psów i zachowań właścicieli, od naszych fanek z Facebooka. Panie wspólnie pracują w jednym z salonów Groomerskich w Polsce. Co drogie panie mają do powiedzenia na temat odzieży dla psów?
  Psy w ubraniach – kiedyś fanaberia  dziś normalność.Producenci psich ubrań oferują duży wybór –  sweterków, pelerynek ,kurtek i kombinezonów. Małe psy ,zwłaszcza te o krótkiej sierści , bez podszerstka , źle znoszą zimno. O psach „nagich” nie ma nawet co wspominać!
Dlatego warto kupować porządnie podszyte ubranka dla psów, które ochronią nie tylko grzbiet naszego pupila, ale również brzuszek, bo on najczęściej jest łysy i najbardziej marznie.
Niestety cena często jest wyznacznikiem jakości – napy lepsze od rzepów, więcej szwów, lepszy krój. Nasz zwierzak ma przede wszystkim czuć się komfortowo, swobodnie i ciepło.
Żeby tak było nie wystarczy sam fikuśny ciuszek, piesek musi być również zadbany, a to znaczy, że czysty, wykąpany, wysuszony, rozczesany i jeśli tego wymaga szata,również zimowo ostrzyżony.
Ostrzyżony nie ogolony! To przerażający widok naszych ulic. Paniusia okutana w kurtkę pikówkę, na głowie czapa, na nogach buciory, na rączkach rękawice, a obok na smyczy york. Łysy jak kolano, zgarbiony szybko przebiera nóżkami.
Przez drobne ciałko przebiega dreszcz, to nic, że zimno, moja pani mnie kocha – mówią jego smutne oczy.
Nieśmiało proponuję, może coś przymierzymy, dopasujemy, bo zima przecież? Ależ on ma pełna szafę ubranek! Odpowiada Pani i rusza ze zmarzluchem w siną dal.

Od siebie dodamy, że niestety często jesteśmy świadkami sytuacji, gdy czworonóg marznie. Ubranko dla psa, to nie tylko kwestia stylu i pokazania się z pupilem. Pamiętajmy, że to w największej mierze ma służyć jego zdrowiu i bezpieczeństwu, nie modzie.

Tekst przygotowały dla nas Panie z salonu
www.podmopsem.pl
Pod Mopsem
ul. St. Witczaka 44
41-902 Bytom

Zapraszamy również do obejrzenia filmu promującego salon! Filmik dostępny jest tutaj: Salon pod Mopsem

Zdradzimy również, że już wkrótce na blogu pojawi się relacja z wizyty w salonie Groomerskim jednej z naszych koleżanek i jej pieska 😉

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓNIEŻ

Kup teraz