Psia Kupa

Read More

W jaki sposób miasta walczą z problemem psiej kupy? Problem psich kup zostawionych na chodnikach jest coraz wyraźniejszy – mają go dość wszyscy mieszkańcy miast. Nie chodzi tylko o problem estetyczny, ale także problem higieny. Bakterie kałowe są bardzo niebezpieczne nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi, szczególnie dzieci. Dziecko, które będzie miało kontakt z psią kupą może zarazić się chorobą pasożytniczą lub tasiemcem. Warto dbać o to by doprowadzenie do groźnej sytuacji kontaktu z psią kupą było niemożliwe.

Continue reading “Psia Kupa”

Gdzie wyrzucać psie kupy, odchody?

Read More

Psie kupy w miastach stanowią duży problem. Zarówno ze względów estetycznych jak i higienicznych – psie odchody są spłukiwane z deszczem i roznoszą w ten sposób bakterie, głównie pałeczkę okrężnicy (Escherichia coli). Jest to szczególnie niekorzystne w pobliżu wód; nieszczelne systemy kanalizacji w miastach negatywnie wpływają na poziom zanieczyszczenia bakteriami kałowymi wód w pobliżu miast. Stąd właśnie nasilające się w polskich miastach kampanie społeczne przeciwko pozostawianiu psich odchodów na chodnikach i namawiające do sprzątania po swoim czworonogu.

Continue reading “Gdzie wyrzucać psie kupy, odchody?”

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

“Kupa wstydu” czyli Wrocław szykuje się do wojny!

dog-155983_1280

Kolejne miasto idzie na wojnę. Oczywiście chodzi o wojnę z psimi odchodami, oraz właścicielami, którzy nie poczuwają się do swoich obowiązków względem pozostawianych przez ich psy nieczystości. Wrocław, bo o nim mowa, wkrótce rozsławi się kolejnym niebanalnym pomysłem na akcję przeciw wspomnianym recydywistom, wykazującym się brakiem chęci do sprzątania psich kup. Continue reading ““Kupa wstydu” czyli Wrocław szykuje się do wojny!”

Jak miasta radzą sobie ze sprzątaniem po czworonogach?

Read More

Jak co roku nadszedł czas na wiosenne porządki. Ochoczo trzepiemy dywany, ścieramy kurze i chowamy zimową odzież na dnie szafy. Dlaczego jednak kończyć sprzątanie na progu własnego domu? Zadbajmy również o czystość naszej okolicy, dajmy dobry przykład innym i pokażmy, że jesteśmy osobami pełnymi kultury, zainteresowanymi własną okolicą i dbającymi o porządek. Continue reading “Jak miasta radzą sobie ze sprzątaniem po czworonogach?”

Czerwonak walczy z psimi odchodami!

Piękna pogoda to dla nas nie jedyny powód do radości. Ogromnie cieszy nas, że kolejne miejscowości zaczynają walkę z psimi odchodami i poprzez interesujące akcje promujące, edukują mieszkańców jakie korzyści wynikają ze sprzątania po psie. Dziś na tapecie gmina Czerwonak, która poszczycić może się jeszcze ciepłą akcją promującą właściwe zachowania właścicieli czworonogów. Continue reading “Czerwonak walczy z psimi odchodami!”