Psie Sprawy Warszawy

Przykra niespodzianka czeka mieszkańców warszawskich osiedli chętnych na posprzątanie po pupilu. Psie Sprawy Warszawy, powoli przestają nimi być? Stolica po kilku latach sumiennego zaopatrywania mieszkańców w jednorazowe torebki na psie odchody, przestała uzupełniać stanowiska z woreczkami. Dlaczego?

Jak przyznają urzędnicy, kampania została zakończona, mieszkańcy nauczyli się dbania o higienę otoczenia poprzez usuwanie odchodów swoich zwierząt, a miasto nie będzie już uzupełniać stacji. Stacji, które niedawno zostały wyremontowane. W jakim celu, skoro miasto nie będzie już zaopatrywać ich w torebki? Wydawałoby się, że to bardzo nieczyste zagranie ze strony urzędników, przyzwyczaić mieszkańców do darmowych środków, a następnie im je odebrać, jednak sprawa nie do końca jest czarno-biała. Cała akcja nie miała na celu darmowej dystrybucji woreczków przez czas nieokreślony lecz edukację warszawiaków, nauczenie ich, że psie nieczystości należy usuwać

Mimo, że patronat miasta nad stacjami już się skończył, to pałeczkę przejęły inne instytucje zajmujące się utrzymaniem czystości i torebki mimo wszystko można znaleźć. Poza tym, ogromnym sukcesem kilkuletniej akcji było wyedukowanie mieszkańców miasta. Ludzie zaakceptowali fakt, że po pupilu należy posprzątać i robią to chętnie, nawet mimo braku darmowych zestawów. Wiele osób na własną rękę zamawia pakiety woreczków dla czworonoga (wszystkich klientów indywidualnych zapraszamy na www.psiapaczka.pl), duża część korzysta z darmowych środków dostępnych w Urzędzie Miasta, a jeszcze inni wspomagają się woreczkami, które zaopatrywane są przez właścicieli spółdzielni i nieruchomości.

Ze swojej strony proponujemy wszelkim instytucjom pakiety woreczków w atrakcyjnych cenach, które można negocjować, a wszystkim innym miastom życzymy sukcesów w równie skutecznych i udanych kampaniach edukacyjnych. Warszawa jest doskonałym przykładem tego, że mieszkańców można i należy edukować nawet w tak, wydawałoby się, oczywistych kwestiach.
Wszystkich zainteresowanych zakupem hurtowym i uzupełnieniem stacji zapraszamy do kupienia woreczków na psie kupy.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓNIEŻ

Kup teraz