„Sprzątaj po swoim psie” – konkurs promujący akcję

Czy psia kupa, może być powodem do zorganizowania konkursu? Oczywiście! Chociaż psie odchody nie do końca są jego motywem przewodnim. W ramach obchodów Dnia Matki Ziemi, Burmistrz miasta Łaziska Górne zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Zadanie polega na samodzielnym stworzeniu plakatu, który zawierać będzie wymyślone przez autora pracy hasło promujące akcję „Sprzątaj po swoim psie”. Celem konkursu oraz akcji jest uświadomienie mieszkańcom jak dużym problemem są pozostawiane w miejscach publicznych odchody zwierząt oraz edukację właściwego postępowania właścicieli psów. Konkurs trwa od 16 marca do 20 kwietnia 2015 roku. Spośród nadesłanych zgłoszeń, wybrane zostaną trzy prace. Jedna z nich stanie się plakatem promującym całą akcję.
Gorąco popieramy tego typu inicjatywę! Kampania społeczna, edukacja najmłodszych i nutka rywalizacji bez wątpienia dadzą doskonałe efekty.
Zapraszamy na http://www.laziska.pl/document,0,0,0,3896,miasto___8211__zapraszamy_do_udzialu_w_k.html gdzie pobrać można zgłoszenie oraz zapoznać się z regulaminem konkursu.