Twój pies to podbiegacz? Dowiedz się, co zrobić

psi podbiegacz

Psy, które biegają luzem na spacerach, nie słuchając komend swojego właściciela oraz zaczepiając inne czworonogi, są często przyczyną konfliktów z innymi opiekunami. Niepożądane zachowanie, jakim jest podbieganie do obcych, w wielu przypadkach wiąże się z nieprzewidzianą reakcją psów. Niestety, działania zwierząt, które się wcześniej nie poznały, mogą być różne – począwszy od strachu i wycofania, a na agresji kończąc.

Jeśli widzisz zatem, że Twój pies wykazuje cechy podbiegacza i nie słucha poleceń, konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego treningu. Prawidłowe wychowanie i ułożenie psa jest jednym z najważniejszych obowiązków opiekuna, tak samo istotnym jak sprzątanie po nim odchodów.

Pies podbiegacz – nauka chodzenia na smyczy

To do właściciela psa należy obowiązek pilnowania, aby podczas spaceru szedł on blisko nogi i nie zagrażał innym przechodniom i ich czworonogom. Z różnych względów psy nie lubią, kiedy inne osobniki podbiegają do nich i próbują się zapoznać. Obce psy nie zawsze będą chętne do zabawy, dlatego jeśli Twój czworonóg jest typowym podbiegaczem, a zatem zaczepia wszystkich dookoła, należy coś z tym zrobić.

pies podbiegający do innego psa

Niestety, nauka psa komend i odpowiedniego zachowania na spacerach jest czasochłonna i wymaga dużo cierpliwości. Dlatego zaleca się prowadzenie go na smyczy we wszystkich miejscach, gdzie mógłby spotkać innego osobnika. Dopiero w momencie, kiedy jesteśmy pewni, że pies posłucha takich komend jak „Wróć”, „Czekaj” czy „Do mnie”, możemy pomyśleć o spuszczeniu go ze smyczy.

Trening prostych komend i reakcja psa na ich wykonanie

Psa należy szkolić już od szczeniaka, aby wychowanie wpłynęło na jego osobowość w momencie, kiedy dojrzeje. Trening podstawowych komend to krok do tego, aby zwierzę potrafiło zachować się na spacerze i dla własnego bezpieczeństwa nie podbiegało i nie zaczepiało innych psów. Zaniedbanie nauki poleceń wiąże się z poważnymi konsekwencjami, gdyż trudno jest przewidzieć reakcję czworonogów w stresujących dla nich sytuacjach. W przypadku psów podbiegających pogryzienie lub ucieczka zdarzają się bardzo często.

Psi behawiorysta – kiedy się do niego zgłosić?

Pomimo dobrego treningu oraz prowadzenia psa na smyczy, właścicielom nie zawsze udaje się samodzielnie ułożyć psa. Dlatego też warto skorzystać z pomocy psiego behawiorysty i podczas konsultacji przedstawić problem. Behawiorysta pomoże znaleźć źródło niewłaściwego zachowania psa, a tym samym – wskaże kilka metod jego rozwiązania. Pomoc specjalisty jest tutaj niezbędna do tego, aby nauczyć psa odpowiedniego postępowania.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Sprawdź, czym jest wybieg dla psów i co się w nim znajduje

Wybieg dla psów to ogrodzony teren zielony, który zaprojektowano z myślą o czworonogach mieszkających w mieście. Wchodzi się na niego przez specjalne śluzy, które zapobiegają swobodnemu opuszczaniu terenu zabawy przez pupila i przeciwdziałają ewentualnym ucieczkom. Wybieg dla psów stanowi jedno z nielicznych, ogólnodostępnych miejsc, w którym czworonóg może zostać bez przeszkód spuszczony ze smyczy. Oferuje […]

3 powody, dla których warto odwiedzić psi park

Psi park jest miejscem, w którym opiekun może bezpiecznie spuścić psa ze smyczy i pozwolić mu na swobodną zabawę. Stanowi dużą atrakcję dla czworonogów i cieszy się uznaniem wśród ich właścicieli.

Zrozumienie mowy ciała psa – poznaj tajemnice ich komunikacji

Zrozumienie mowy ciała psa to klucz do poprawnej komunikacji. Pozwala budować zdrową relację z czworonogiem i sprawia, że wspólne życie staje się łatwiejsze. Jak interpretować język ciała, gesty oraz mimikę psa i jak reagować na jego zachowanie?

Kup teraz
cookies |