Twój pies to podbiegacz? Dowiedz się, co zrobić

psi podbiegacz

Psy, które biegają luzem na spacerach, nie słuchając komend swojego właściciela oraz zaczepiając inne czworonogi, są często przyczyną konfliktów z innymi opiekunami. Niepożądane zachowanie, jakim jest podbieganie do obcych, w wielu przypadkach wiąże się z nieprzewidzianą reakcją psów. Niestety, działania zwierząt, które się wcześniej nie poznały, mogą być różne – począwszy od strachu i wycofania, a na agresji kończąc.

Jeśli widzisz zatem, że Twój pies wykazuje cechy podbiegacza i nie słucha poleceń, konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego treningu. Prawidłowe wychowanie i ułożenie psa jest jednym z najważniejszych obowiązków opiekuna, tak samo istotnym jak sprzątanie po nim odchodów.

Pies podbiegacz – nauka chodzenia na smyczy

To do właściciela psa należy obowiązek pilnowania, aby podczas spaceru szedł on blisko nogi i nie zagrażał innym przechodniom i ich czworonogom. Z różnych względów psy nie lubią, kiedy inne osobniki podbiegają do nich i próbują się zapoznać. Obce psy nie zawsze będą chętne do zabawy, dlatego jeśli Twój czworonóg jest typowym podbiegaczem, a zatem zaczepia wszystkich dookoła, należy coś z tym zrobić.

pies podbiegający do innego psa

Niestety, nauka psa komend i odpowiedniego zachowania na spacerach jest czasochłonna i wymaga dużo cierpliwości. Dlatego zaleca się prowadzenie go na smyczy we wszystkich miejscach, gdzie mógłby spotkać innego osobnika. Dopiero w momencie, kiedy jesteśmy pewni, że pies posłucha takich komend jak „Wróć”, „Czekaj” czy „Do mnie”, możemy pomyśleć o spuszczeniu go ze smyczy.

Trening prostych komend i reakcja psa na ich wykonanie

Psa należy szkolić już od szczeniaka, aby wychowanie wpłynęło na jego osobowość w momencie, kiedy dojrzeje. Trening podstawowych komend to krok do tego, aby zwierzę potrafiło zachować się na spacerze i dla własnego bezpieczeństwa nie podbiegało i nie zaczepiało innych psów. Zaniedbanie nauki poleceń wiąże się z poważnymi konsekwencjami, gdyż trudno jest przewidzieć reakcję czworonogów w stresujących dla nich sytuacjach. W przypadku psów podbiegających pogryzienie lub ucieczka zdarzają się bardzo często.

Psi behawiorysta – kiedy się do niego zgłosić?

Pomimo dobrego treningu oraz prowadzenia psa na smyczy, właścicielom nie zawsze udaje się samodzielnie ułożyć psa. Dlatego też warto skorzystać z pomocy psiego behawiorysty i podczas konsultacji przedstawić problem. Behawiorysta pomoże znaleźć źródło niewłaściwego zachowania psa, a tym samym – wskaże kilka metod jego rozwiązania. Pomoc specjalisty jest tutaj niezbędna do tego, aby nauczyć psa odpowiedniego postępowania.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Zabawki i aktywności, które zapewnią rozrywkę twojemu psu

Jak zapewnić rozrywkę czworonożnemu przyjacielowi? Pytanie to zadaje sobie wielu opiekunów psów. By pupil był zdrowy i szczęśliwy, konieczne jest zapewnienie mu odpowiednich bodźców.

Podróż z psem – 5 praktycznych porad

Podróżowanie z psem może być równie ekscytujące, co podróżowanie z innymi ludźmi. Jednak psy mogą mieć dodatkowe potrzeby, które należy wziąć pod uwagę. Oto pięć praktycznych porad, które umożliwią bezpieczne i komfortowe podróżowanie z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort swojego psa w upalne dni?

Upał może być trudny dla nas wszystkich, jednak szczególnie doskwiera on naszym czworonożnym przyjaciołom. Psy nie regulują temperatury tak jak my, więc bardzo ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort w upalne dni.

Kup teraz