Wakacje , pies i Ty

Read More

Wakacje zbliżają się szybkim krokiem, dlatego warto już teraz pomyśleć o komforcie podróżowania z psem.
Rynek oferuje wiele udogodnień o których kiedyś można było pomarzyć.
Praktycznie z psem możemy pojechać niemal wszędzie, nasz pupil może nam towarzyszyć na specjalnie wydzielonych plażach nadmorskich, gościć w przychylnych zwierzętom hotelach lub miejscach noclegowych. Możemy również zjeść wspólny posiłek w restauracji !
Miasta które są atrakcją turystyczną inwestują w wiele udogodnień dla właścicieli oraz samych zwierząt. Montuje się specjalne publiczne poidła, buduje tzw”psie toalety” czy choćby stawia kosze wraz z dystrybutorami woreczków na psie nieczystości.
Warto jednak zaopatrzyć się we własne woreczki i być niezależnym od okoliczności. Nasz piesek niestety nie potrafi się powstrzymywać i dlatego aby nie narażać się na stres oraz niepotrzebne nerwy, dobrze jest mieć pod ręką czy w plecaku pudełeczko woreczków ” Psia Paczka” .
Bardzo praktyczne rozwiązanie, woreczki będą nam towarzyszyć jak choćby chusteczki higieniczne, zawsze gotowe do użycia bez specjalnych etui, niewygodnych zbieraków czy skomplikowanych łopatek.
Zapas 200 szt spokojnie wystarczy na “dłuuugi” urlop.

Koronawirus i pies

Wobec sytuacji jaka ma miejsce obecnie na świecie, zastanawiamy się co dalej będzie, jak się należycie zabezpieczyć przed ewentualną infekcją. Rodzi się wiele pytań, na które nie koniecznie można znaleźć odpowiedź, a na pewno nie od razu.
Jednym z takich pytań jest – Czy nasz pies jest bezpieczny, oraz czy nie przenosi koronawirusa.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zdecydowała się nieco rozjaśnić sytuację dotyczącą naszych czworonożnych przyjaciół. To że pies jest nieodłącznym przyjacielem człowieka i najczęściej trzymanym zwierzęciem domowym nie trzeba nam przypominać, wystarczy wyglądnąć przez okno. Podwórka naszych osiedli, parki, skwerki miejskie pełne są spacerujących przyjaciół, bo tak właśnie trzeba ich nazywać. Przywiązanie widać naocznie i to nie tylko za pośrednictwem smyczy :-)
Wracając do tematu, otóż w chwili obecnej nie ma żadnych dowodów na to że zwierzęta domowe mogą zostać zainfekowane nowym wirusem.
Jednak utrzymanie podstawowej higieny w kontakcie ze zwierzętami jest jak najbardziej wskazane.
Amerykańska agencja Centres of Disease Control and Prevention również nie wniosła niczego nowego do badań dotyczących przenoszenia się oraz zarażania zwierząt domowych. Nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowania na chorobę wywołaną przez SARS-CoV-2 wśród zwierząt mieszkających w naszych domach.
Specjaliści z zakresu zdrowia zalecają przebywanie na świeżym powietrzu, zatem spacerujmy unikając zbiorowisk ludzi oraz licznie uczęszczanych miejsc publicznych.
Pies będzie naszym bezpiecznym i niezmordowanym kompanem a nawet może nam pomóc w tym trudnym czasie. Oczywiście nie zapomnijmy o posprzątaniu po naszym pupilu :-) a najlepiej używając PsiejPaczki !
W dobie dzisiejszych zmagań z koronawirusem zachowajmy zdrowy rozsądek i jedynym czym śmiało możemy zarażać to spokój i opanowanie.

Metody na psie odchody

Pośród wielu urządzeń służących do sprzątania psich odchodów, obecnych w sprzedaży na polskim rynku, tak na prawdę znikoma część jest dobrze zaprojektowana i wykonana z myślą o wieloletniej pracy.
Jednym z tych produktów jest często wybierana stacja marki PSI PAKIET typ 01. Urządzenie to, uzbrojone w odpowiednia ilość oxy – biodegradowalnych woreczków PSI PAKIET, zostało zaprojektowane bardzo funkcjonalnie.
Wiele miast polski zdecydowało się zaufać tej marce i zakupiło serię urządzeń, ułatwiając w ten sposób mieszkańcom zachowanie czystości
oraz higieny otoczenia.
Same urządzenie wykonane jest ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie pełnym ocynkiem oraz dodatkowo malowaniem proszkowym. Połączenie tych dwóch metod daje nam wieloletnią gwarancję antykorozyjną.
Stabilna konstrukcja oraz gabaryty stacji PSI PAKIET typ 01 powodują że jest to urządzenie widoczne z daleka i praktycznie nie ma możliwości pomylenia go z miejskimi koszami komunalnymi. W pewnym sensie działa nawet jak znak ostrzegawczy ” Uwaga ! Tutaj sprzątamy po pieskach”.

Ciąża u psa i opieka nad ciężarną suką

golder retriever puppies with mother
Niezależnie od tego czy ciąża u naszej suki jest zaplanowanym działaniem czy przypadkiem, suce należy się w tym czasie odpowiednia opieka i pomoc. Trwająca ok 9 tygodni ciąża początkowo zwykle nie daje żadnych objawów. Niektóre suki mogą okazywać wzmożoną aktywność lub brak apetytu, bardzo rzadko zdarzają się mdłości. Continue reading “Ciąża u psa i opieka nad ciężarną suką”

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

Żywienie psa

iStock_000014494965_XXXLargeKarma sucha, weterynaryjna czy resztki ze stołu? Karmić czworonoga możemy na wiele sposobów, jednak nie każdy z nich jest odpowiedni dla naszego pupila. Na metodę odżywiania psa powinno składać się wiele czynników. Przede wszystkim masa ciała, wiek i stopień aktywności. Dodać można również inne uwarunkowania, powstają nawet specjalnie pokarmy dla konkretnych ras psów uzależnione od ich predyspozycji i potrzeb. Continue reading “Żywienie psa”