Zabawki i aktywności, które zapewnią rozrywkę twojemu psu

pies z piłką

Jak zapewnić rozrywkę czworonożnemu przyjacielowi? Pytanie to zadaje sobie wielu opiekunów psów. By pupil był zdrowy i szczęśliwy, konieczne jest zapewnienie mu odpowiednich bodźców.

Aktywności zapewniające rozrywkę twojemu psu

Istnieje wiele aktywności, które mogą zapewnić rozrywkę psu. Poza codziennymi spacerami, warto ćwiczyć z pupilem podstawowe komendy i proste sztuczki. Możliwość rozwiązywania mało skomplikowanych problemów i otrzymywania nagrody za dobrze wykonane zadanie to coś, za czym przepada większość psów. Jeżeli czworonóg jest towarzyski, warto przemyśleć uczestnictwo w spotkaniach z innymi opiekunami lub zorganizowanych zajęciach dla psów. Aktywnością, jaka zapewnia rozrywkę pupilowi nawet bez wychodzenia z domu, jest także poszukiwanie ukrytych przysmaków lub zabawek. Można również spróbować pobawić się z psem w chowanego.

Psie zabawki – w co najlepiej zainwestować?

Zabawka dla psa powinna przede wszystkim służyć indywidualnym potrzebom czworonoga. Jeżeli jest właściwie dobrana, pomaga korygować niepożądane zachowania, motywować do określonych aktywności i wzmacniać więź z opiekunem. W wypadku psa, który wykazuje dużą chęć gryzienia, warto zaopatrzyć się w gryzak wykonany z wytrzymałego kauczuku bądź tworzywa termoplastycznego.

Dobrą inwestycją jest również szarpak, który angażuje nie tylko psa, lecz także opiekuna, odgrywając istotną rolę w budowaniu relacji między psem i człowiekiem. W celu zapewnienia czworonogowi stymulacji intelektualnej warto nabyć matę węchową lub inną edukacyjną zabawkę, w której ukrywa się psie przysmaki. Każdy pies powinien również mieć dostęp do piłek, które umożliwiają zarówno samodzielną zabawę, jak i aportowanie z opiekunem.

pies w trawie

Dlaczego zabawa u psa jest tak istotna?

Psy potrzebują zabawy na każdym etapie życia.. Zabawa stanowi także źródło radości i relaksu. U szczególnie aktywnych czworonogów jest ponadto niezbędna do poradzenia sobie z nadmiarem energii, która nie została zużyta podczas spaceru. Zabawa służy również zacieśnianiu więzi z opiekunem i stanowi cenną pomoc w treningu behawioralnym, dzięki niej pies może bowiem zaspokoić swój instynkt łowcy.

Planując zabawę z czworonożnym przyjacielem na świeżym powietrzu, koniecznie należy pamiętać o spakowaniu psich worków, czyli woreczków na odchody. Dzięki nim można z łatwością posprzątać po pupilu i pozostawić przestrzeń publiczną w czystości. Worek z zawartością należy następnie wrzucić do specjalnego pojemnika na psie odchody.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Podróż z psem – 5 praktycznych porad

Podróżowanie z psem może być równie ekscytujące, co podróżowanie z innymi ludźmi. Jednak psy mogą mieć dodatkowe potrzeby, które należy wziąć pod uwagę. Oto pięć praktycznych porad, które umożliwią bezpieczne i komfortowe podróżowanie z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort swojego psa w upalne dni?

Upał może być trudny dla nas wszystkich, jednak szczególnie doskwiera on naszym czworonożnym przyjaciołom. Psy nie regulują temperatury tak jak my, więc bardzo ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort w upalne dni.

Jak karmić psa? Najważniejsze zasady

Odpowiednie żywienie psa sprawia, że jest on w stanie zachować zdrowie i doskonałą formę przez wiele lat. Liczy się przy tym nie tylko jakość podawanego jedzenia, lecz także sposób karmienia.

Kup teraz