Zabawki i aktywności, które zapewnią rozrywkę twojemu psu

pies z piłką

Jak zapewnić rozrywkę czworonożnemu przyjacielowi? Pytanie to zadaje sobie wielu opiekunów psów. By pupil był zdrowy i szczęśliwy, konieczne jest zapewnienie mu odpowiednich bodźców.

Aktywności zapewniające rozrywkę twojemu psu

Istnieje wiele aktywności, które mogą zapewnić rozrywkę psu. Poza codziennymi spacerami, warto ćwiczyć z pupilem podstawowe komendy i proste sztuczki. Możliwość rozwiązywania mało skomplikowanych problemów i otrzymywania nagrody za dobrze wykonane zadanie to coś, za czym przepada większość psów. Jeżeli czworonóg jest towarzyski, warto przemyśleć uczestnictwo w spotkaniach z innymi opiekunami lub zorganizowanych zajęciach dla psów. Aktywnością, jaka zapewnia rozrywkę pupilowi nawet bez wychodzenia z domu, jest także poszukiwanie ukrytych przysmaków lub zabawek. Można również spróbować pobawić się z psem w chowanego.

Psie zabawki – w co najlepiej zainwestować?

Zabawka dla psa powinna przede wszystkim służyć indywidualnym potrzebom czworonoga. Jeżeli jest właściwie dobrana, pomaga korygować niepożądane zachowania, motywować do określonych aktywności i wzmacniać więź z opiekunem. W wypadku psa, który wykazuje dużą chęć gryzienia, warto zaopatrzyć się w gryzak wykonany z wytrzymałego kauczuku bądź tworzywa termoplastycznego.

Dobrą inwestycją jest również szarpak, który angażuje nie tylko psa, lecz także opiekuna, odgrywając istotną rolę w budowaniu relacji między psem i człowiekiem. W celu zapewnienia czworonogowi stymulacji intelektualnej warto nabyć matę węchową lub inną edukacyjną zabawkę, w której ukrywa się psie przysmaki. Każdy pies powinien również mieć dostęp do piłek, które umożliwiają zarówno samodzielną zabawę, jak i aportowanie z opiekunem.

pies w trawie

Dlaczego zabawa u psa jest tak istotna?

Psy potrzebują zabawy na każdym etapie życia.. Zabawa stanowi także źródło radości i relaksu. U szczególnie aktywnych czworonogów jest ponadto niezbędna do poradzenia sobie z nadmiarem energii, która nie została zużyta podczas spaceru. Zabawa służy również zacieśnianiu więzi z opiekunem i stanowi cenną pomoc w treningu behawioralnym, dzięki niej pies może bowiem zaspokoić swój instynkt łowcy.

Planując zabawę z czworonożnym przyjacielem na świeżym powietrzu, koniecznie należy pamiętać o spakowaniu psich worków, czyli woreczków na odchody. Dzięki nim można z łatwością posprzątać po pupilu i pozostawić przestrzeń publiczną w czystości. Worek z zawartością należy następnie wrzucić do specjalnego pojemnika na psie odchody.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Jak zbudować zdrową relację z psem?

Zbudowanie zdrowej relacji z psem jest konieczne, by wspólne życie było satysfakcjonujące dla obu stron. Wymaga od opiekuna dużego nakładu czasu i pracy, efekty są jednak tego warte.

Sztuka wychowania psa – podstawowe zasady i praktyki

Wychowanie szczeniaka to nie lada wyzwanie dla jego opiekunów. Tylko odpowiednie podejście do tego tematu już od pierwszych tygodni życia zwierzęcia gwarantuje osiągnięcie oczekiwanego sukcesu. Jeśli planujesz przygarnąć szczeniaka lub pod Twoich dachem już pojawił się czworonóg, koniecznie poznaj najważniejsze zasady oraz praktyki dotyczące jego wychowania.

Co zrobić, aby pies przestał jeść kupy? Poznaj przyczyny koprofagii

Zdarza się, że niektóry psy wpadają w nieprzyjemny nawyk i zaczynają zjadać kupy. Fachowo to zjawisko nazywa się koprofagią. W świecie zwierząt to zjawisko nie jest czymś dziwnym czy obrzydliwym, ale u psów powinno nas zaniepokoić.

Kup teraz