Blog

Blog o akcesoriach do sprzątania psich kup

Zrozumienie mowy ciała psa – poznaj tajemnice ich komunikacji

Zrozumienie mowy ciała psa to klucz do poprawnej komunikacji. Pozwala budować zdrową relację z czworonogiem i sprawia, że wspólne życie staje się łatwiejsze. Jak interpretować język ciała, gesty oraz mimikę psa i jak reagować na jego zachowanie?

Jak zbudować zdrową relację z psem?

Zbudowanie zdrowej relacji z psem jest konieczne, by wspólne życie było satysfakcjonujące dla obu stron. Wymaga od opiekuna dużego nakładu czasu i pracy, efekty są jednak tego warte.

Sztuka wychowania psa – podstawowe zasady i praktyki

Wychowanie szczeniaka to nie lada wyzwanie dla jego opiekunów. Tylko odpowiednie podejście do tego tematu już od pierwszych tygodni życia zwierzęcia gwarantuje osiągnięcie oczekiwanego sukcesu. Jeśli planujesz przygarnąć szczeniaka lub pod Twoich dachem już pojawił się czworonóg, koniecznie poznaj najważniejsze zasady oraz praktyki dotyczące jego wychowania.

Co zrobić, aby pies przestał jeść kupy? Poznaj przyczyny koprofagii

Zdarza się, że niektóry psy wpadają w nieprzyjemny nawyk i zaczynają zjadać kupy. Fachowo to zjawisko nazywa się koprofagią. W świecie zwierząt to zjawisko nie jest czymś dziwnym czy obrzydliwym, ale u psów powinno nas zaniepokoić.

Jak przygotować swój dom na przyjście szczeniaka?

Pojawienie się w domu szczeniaka to ogromne przeżycie dla wszystkich domowników. Taka sytuacja wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, co zapewni komfort zarówno opiekunom, jak i samemu zwierzęciu. Przede wszystkim nie można zapomnieć o zakupie niezbędnych akcesoriów, które przydadzą się podczas pierwszych dni pobytu w nowym domu.

5 porad – Jak zadbać o starszego czworonoga?

Z biegiem czasu każdy rozbrykany szczeniak stanie się statecznym psim seniorem. Wraz z wiekiem zmianie ulegają nie tylko zachowanie, lecz także potrzeby pupila. Jak zadbać o starszego czworonoga, by zapewnić mu jak najlepszą jesień życia?

Zabawki i aktywności, które zapewnią rozrywkę twojemu psu

Jak zapewnić rozrywkę czworonożnemu przyjacielowi? Pytanie to zadaje sobie wielu opiekunów psów. By pupil był zdrowy i szczęśliwy, konieczne jest zapewnienie mu odpowiednich bodźców.

Podróż z psem – 5 praktycznych porad

Podróżowanie z psem może być równie ekscytujące, co podróżowanie z innymi ludźmi. Jednak psy mogą mieć dodatkowe potrzeby, które należy wziąć pod uwagę. Oto pięć praktycznych porad, które umożliwią bezpieczne i komfortowe podróżowanie z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Jak zadbać o bezpieczeństwo i komfort swojego psa w upalne dni?

Upał może być trudny dla nas wszystkich, jednak szczególnie doskwiera on naszym czworonożnym przyjaciołom. Psy nie regulują temperatury tak jak my, więc bardzo ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ich bezpieczeństwo i komfort w upalne dni.

Jak karmić psa? Najważniejsze zasady

Odpowiednie żywienie psa sprawia, że jest on w stanie zachować zdrowie i doskonałą formę przez wiele lat. Liczy się przy tym nie tylko jakość podawanego jedzenia, lecz także sposób karmienia.

Tarzanie w trawie – dlaczego pies to robi?

Większość właścicieli psów z pewnością zauważyła niezwykłe zamiłowanie ich czworonogów do tarzania się w trawie. Nie ulega wątpliwości, że czynność ta sprawia im dużą przyjemność. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są przyczyny tarzania się psów w trawie?

Jakie komendy powinien znać pies? Poradnik dla opiekunów

Uczenie psa komend nie jest łatwe, ale za to zapewnia opiekunom mnóstwo zabawy. Odpowiednie ułożenie psiaka ma ogromne znaczenie w procesie wychowania zwierzęcia, dlatego też warto poświęcić czas na ćwiczenia.

Twój pies to podbiegacz? Dowiedz się, co zrobić

Psy, które biegają luzem na spacerach, nie słuchając komend swojego właściciela oraz zaczepiając inne czworonogi, są często przyczyną konfliktów z innymi opiekunami. Niepożądane zachowanie, jakim jest podbieganie do obcych, w wielu przypadkach wiąże się z nieprzewidzianą reakcją psów. Niestety, działania zwierząt, które się wcześniej nie poznały, mogą być różne – począwszy od strachu i wycofania, […]

Dlaczego warto kupić kosze na psie odchody bezpośrednio od producenta?

Sprzątanie po czworonogach to obowiązek każdego opiekuna psów. Mimo że nadal jest to dużym problemem, zwłaszcza w miastach, to coraz więcej osób ma świadomość tego, że jest to ważne. Ogromnym ułatwieniem w sprzątaniu nieczystości jest ustawienie w newralgicznych miejscach specjalnych pojemników na psie odchody.

Czy zabezpieczać psa przed kleszczami także zimą?

Kleszcze to niewielkich rozmiarów pajęczaki, które mogą przenosić wiele groźnych chorób. Są one niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Opiekunowie psów powinni zadbać o to, aby zabezpieczyć swoje czworonogi przed kleszczami, a tym samym zminimalizować ryzyko zakażenia poważnymi chorobami.

Aktywny jesienny spacer z psem – jak się przygotować?

Spacer to dla psa nie tylko czas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Wyjście powinno zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu oraz dać możliwość eksploracji otoczenia i socjalizacji z innymi psami. Spacer jest dla czworonoga również okazją do spędzenia przyjemnych chwil ze swoim ludzkim przewodnikiem. Jesienią właściciele psów mogą zaplanować wyjścia do parków urozmaicone zabawami węchowymi w postaci poszukiwania […]

Ile powinien jeść pies? Liczymy zapotrzebowanie kaloryczne

By pies przez długie lata zachował zdrowie i dobre samopoczucie, właściciel musi zadbać o utrzymanie jego optymalnej wagi. W tym celu konieczne jest podawanie czworonogowi odpowiedniej ilości jedzenia. Ważne, by porcje nie były ani zbyt duże, ani zbyt małe. Jak określić właściwą wielkość psich posiłków?

Dlaczego pies tarza się w kupach i jak temu zapobiec?

Niektóre psy uwielbiają znajdować śmierdzące, obrzydliwe rzeczy – tarzają się w odchodach innych zwierząt, rozkopują stare nory gryzoni i zajadają się zepsutym jedzeniem. Wielu właścicieli psów jest zakłopotanych zachowaniem swoich pupili – zwłaszcza tarzaniem się w znalezionych kupach. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Twój pies to robi?

Jak bawić się z psem na dworze? 5 polecanych aktywności

Psy uwielbiają przebywać na zewnątrz – ich instynkt stale zachęca je do wąchania i poznawania otoczenia. Korzyści płynące z zabawy z psem na świeżym powietrzu są liczne – zapewnia to aktywność fizyczną zarówno opiekunowi, jak i czworonogowi. W jaki sposób bawić się z psem na dworze?

Nauka czystości – jak oduczyć psa załatwiania się w domu?

Psy załatwiają się z domu z kilku podstawowych powodów: nie zostały nauczone czystości, nie potrafią długo wytrzymać (to dotyczy zwykle szczeniaków) lub zmagają się z jakimiś chorobami lub stanami lękowymi. Czasem też po prostu okazuje się, że właściciele nie zabierają swoich pupili odpowiednio często na spacery.

Karmienie psa a odchody – jaki wpływ na kupy ma odżywianie?

Psia kupa wskazuje, czy pies jest odpowiednio karmiony. Źle dobrana karma może doprowadzić do wystąpienia problemów jelitowych. W sytuacji, gdy nie mamy pewności, czy są one powodowane nieodpowiednim żywieniem, czy chorobą, zawsze najlepiej udać się do weterynarza i skonsultować z nim swoje obawy.

Jak dbać o kondycję psa? Profilaktyka zdrowotna

Każdy właściciel posiadający czworonożnego przyjaciela chce, aby cieszył się on dobrym zdrowiem i kondycją fizyczną. W tym celu konieczne jest stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety oraz wdrożenie stałej aktywności.

Częstotliwość spacerów – jak dostosować ją do psa?

Każdy, kto decyduje się na posiadanie psa, musi liczyć się z pewnymi obowiązkami. Jednym z nich są codzienne spacery. Jest to konieczne, aby nasz pupil nie tylko załatwił swoje potrzeby fizjologiczne, ale przede wszystkim cieszył się dobrym zdrowiem i kondycją fizyczną.

Miejskie trawniki vs psie kupy. Kto powinien posprzątać?

Miłośników psów jest mnóstwo, niestety nie wszyscy z nich wypełniają obowiązek sprzątania po swoich czworonożnych przyjaciołach. Pozostawienie kupy na trawniku czy chodniku staje się przedmiotem sporu pomiędzy właścicielami psów a sąsiadami i zarządcami.

Jak dbać o porządek, mając psa?

Pies to wspaniały kompan, który wnosi do domu wiele radości. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy relacja między właścicielem a psem ulega kryzysowi – mowa tu o pielęgnacji i sprzątaniu. 

Biała kupa psa – co oznacza?

Sprzątanie odchodów po psie jest obowiązkiem każdego właściciela – wypełnianie tej czynności świadczy o jego kulturze osobistej i odpowiedzialności.

Jak namówić mieszkańców osiedli do sprzątania po psach?

Pies to zwierzę, które może stać się najlepszym przyjacielem człowieka. Jest to także świetny motywator do wyjścia z domu i aktywności fizycznej – szczególnie dla osób, które tego potrzebują, a nie potrafią same się zmotywować.

Psie kupy na trawniku – czy stanowią zagrożenie dla zdrowia

Z każdym rokiem właścicieli psów jest coraz więcej, a niestety wciąż wielu z nich nie potrafi zrozumieć, jak ważne jest sprzątanie kup po swoim psie. W odchodach zwierząt znajduje się mnóstwo pasożytów, które mogą być zagrożeniem dla ludzi, a w szczególności dla dzieci, które nie przejmują się higieną i wsadzają brudne palce do buzi.

Pies wytarzał się w kupie – jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Na pewno sporo właścicieli psów spotkało się z dziwnym (dla nich!) zachowaniem psa. Tarzanie się w kupie dla człowieka jest czymś nielogicznym i obrzydliwym, a dla psa to świetna rozrywka. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko przez zapach Jednym z powodów mogą być geny, a szczególnie w przypadku psów myśliwskich. Wytarzanie się w odchodach maskuje ich [...]

Jak przebiega proces biodegradacji woreczków na psie odchody?

Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również szereg obowiązków. Dzięki licznie występującym akcesoriom dla właścicieli czworonogów, obowiązki te można wypełniać znacznie łatwiej i sprawniej. 

Gdzie stawiać kosze na psie odchody? Trzy najlepsze miejsca

Spacery z psem to przede wszystkim niezwykła radość, ale także źródło obowiązków. Jednym z nich jest usuwanie psich odchodów z miejsc wspólnego użytku. Doskonale sprawdzają się do tego dedykowane kosze na psie kupy.

Worki na psie kupy mogą być ekologiczne. Poznaj nasze biodegradowalne woreczki Psi Pakiet

„Nie sprzątam po psie, bo foliowe woreczki szkodzą środowisku bardziej, niż kupa rozkładająca się na trawniku”. Czy słyszeliście choć raz tego typu argument od osoby, która notorycznie pozwala swojemu pupilowi na załatwianie się w miejscu publicznym bez sprzątania po nim?

Psia kupa – niepokojące sygnały, na które warto zwrócić uwagę

Sprzątanie po psie to nie tylko obowiązek właściciela i wyraz dobrej kultury, ale też niepowtarzalna okazja na bliskie monitorowanie stanu zdrowia swojego pupila.

Dlaczego wybór kosza na psie odchody jest ważny?

Pozostawienie psiej kupy na widoku świadczy nie tylko o braku kultury – problemem nie jest sam nieestetyczny wygląd świeżych odchodów na środku chodnika czy trawnika, ale niebezpieczeństwo, jakie niosą one za sobą dla innych zwierząt i ludzi.

Wyrzucanie worków z psimi kupami do koszy ulicznych – czy to legalne?

Jednym z problemów, jaki często podają osoby niechętnie sprzątające po swoich pupilach, jest brak dostępności koszów dedykowanych do wyrzucania psich odchodów. Podpowiadamy, jak temu zaradzić.

Wakacje, pies i Ty

Wakacje zbliżają się szybkim krokiem, dlatego warto już teraz pomyśleć o komforcie podróżowania z psem.Rynek oferuje wiele udogodnień o których kiedyś można było pomarzyć.Praktycznie z psem możemy pojechać niemal wszędzie, nasz pupil może nam towarzyszyć na specjalnie wydzielonych plażach nadmorskich, gościć w przychylnych zwierzętom hotelach lub miejscach noclegowych. Możemy również zjeść wspólny posiłek w restauracji […]

Koronawirus i pies

Wobec sytuacji jaka ma miejsce obecnie na świecie, zastanawiamy się co dalej będzie, jak się należycie zabezpieczyć przed ewentualną infekcją. Rodzi się wiele pytań, na które nie koniecznie można znaleźć odpowiedź, a na pewno nie od razu. Jednym z takich pytań jest - Czy nasz pies jest bezpieczny, oraz czy nie przenosi koronawirusa. Światowa Organizacja [...]

Metody na psie odchody

Pośród wielu urządzeń służących do sprzątania psich odchodów, obecnych w sprzedaży na polskim rynku, tak na prawdę znikoma część jest dobrze zaprojektowana i wykonana z myślą o wieloletniej pracy. Jednym z tych produktów jest często wybierana stacja marki PSI PAKIET typ 01. Urządzenie to, uzbrojone w odpowiednia ilość oxy - biodegradowalnych woreczków PSI PAKIET, zostało [...]

Wyłączny dostawca oryginalnych stacji PSI PAKIET®

Wyłączny dostawca oryginalnych <a href="https://psipakiet.pl/kosz-na-psie-kupy-typ-01" target="_blank" rel="noopener noreferrer">stacji PSI PAKIET ®</a> dla akcji „PSIE SPRAWY WARSZAWY” przeznaczonych do<!--more--> sprzątania po psach psich odchodów. Wyjątkowy mechanizm dystrybutora worków na psie kupy, pozwala na wygodne pobieranie woreczków, które można wyrzucić do kosza na psie odchody. MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓNIEŻ

Posprzątaj po swoim psie, nie czekając na roztopy.

Wiosenne roztopy ujawniły psie nieczystości, które trudno posprzątać, dlatego należy wyrobić w sobie nawyk zbierania psich kup o każdej porze roku, tym bardziej w zimie.

Psia moda, czyli ubranka dla psów!

Dzisiaj kilka szczerych słów na temat ubranek dla psów i zachowań właścicieli, od naszych fanek z Facebooka. Panie wspólnie pracują w jednym z salonów Groomerskich w Polsce. Co drogie panie mają do powiedzenia na temat odzieży dla psów?

Jak sprzątać po psie? Czyli sprzątanie po psie w dobrym stylu

Temat higieny zwierząt i sprzątania po psach jest obecnie bardzo popularny. Jak się niejednokrotnie okazuje, właściciele nie wiedzą w jaki sposób prawidłowo zadbać o swojego pupila. Chodzi tu zarówno o temat higieny samego pieska, jak i o sprzątanie jego odchodów.

Psia Kupa

W jaki sposób miasta walczą z problemem psiej kupy? Problem psich kup zostawionych na chodnikach jest coraz wyraźniejszy – mają go dość wszyscy mieszkańcy miast. Nie chodzi tylko o problem estetyczny, ale także problem higieny. Bakterie kałowe są bardzo niebezpieczne nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi, szczególnie dzieci. Dziecko, które będzie miało kontakt […]

Gdzie wyrzucać psie odchody?

Psie kupy stanowią duży problem w miastach. Zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Są zmorą na osiedlach i w parkach. Stąd właśnie rosnąca popularność akcesoriów, które umożliwiają łatwiejsze i szybsze wyrzucanie psich odchodów. W polskich miastach coraz częściej widzimy znaki namawiające do sprzątania po swoim czworonogu.

Kynofobia – lęk przed psami

Temat związany z fobiami jest bardzo ważny, gdyż wszędzie wokół nas są ludzie, którzy cierpią z powodu swoich lęków. Fobia jest to nieuzasadniony, niedający się opanować, chorobliwy lęk przed różnymi przedmiotami, sytuacjami lub miejscami. Lęk może dotyczyć wielu rzeczy, osób, zwierząt. Od słowa „kynologia” określającego naukę o psach, powstała nazwa kynofobia, czyli lęk przed psami.

Świąteczne jedzenie i prezenty dla psa

I świąteczne jedzenie i prezenty dla psa, mogą wydać się niektórym zdecydowaną przesadą, jednak my – traktujący psa jak członka rodziny uważamy, że każdemu psiakowi należą się magiczne święta 🙂 Poniżej, nasza niezawodna przyjaciółka bloga, pani Anna Wrocławska przedstawia kilka przydatnych wskazówek, mówiących o tym jak umilić ten czas pupilowi. Z dumą prezentujemy przepisy na […]

Pies w zimie – jak pomóc pupilowi przetrwać chłody

Za oknem coraz zimniej i nie możemy być obojętni na los zwierząt, które potrzebują naszej opieki. Powinniśmy być bardziej wrażliwi i chętniej pomagać psom, kotom i innym zwierzętom. Warto edukować i zachęcać do tego również dzieci, które uczą się i wcześnie utrwalają wartościowe nawyki. Poniżej kilka wskazówek jak sprawić by pies w zimie był otoczony […]

Tresura psa – wskazówki

Pies w roli ucznia, czyli psia szkoła. Poznajemy zasady, jakimi rządzi się tresura psa. Niemal każdy, kto ma psa, pragnie, aby był on grzeczny, umiał jakieś sztuczki czy bawił się z dziećmi. Spacer zaś był przyjemnością, lecz wiele osób ma problemy na przykład z psem, który nie umie chodzić na smyczy i ciągnie, nie przychodzi […]

10 ciekawostek o psach 🙂

Dziś na blogu prezentujemy garść ciekawych informacji dotyczących psów. Dowiedzieć się można czegoś o psich nosach i cechach.

Czas na zabawę, czyli zabawy ruchowe z psem.

Zabawy ruchowe są jedną z ulubionych form ruchowej aktywizacji dzieci. Dzięki nim mogą się świetnie bawić, integrują się ze sobą, zaspokajają potrzebę ruchu. Utrwalają wiele pojęć, na przykład w orientacji przestrzeni, jak również uczą się właściwych zachowań w obecności psa i innych osób.

Dogoterapia – wprowadzenie

Dogoterapia to zajęcia, podczas których towarzyszy dzieciom pies. Zwierzę daje wiele radości i uśmiechu. Dzięki obecności psa, osoby niepełnosprawne często zapominają o swoich ograniczeniach i dysfunkcjach. Zajęcia poprawiają komunikację, wzbogacają słownictwo i mowę. Przełamują lęki, rozwijają funkcje poznawcze, stymulują zmysły oraz ćwiczą koncentrację, koordynację ruchów i orientację przestrzenną.

Psia Paczka – instrukcja obsługi

Dzisiejszy wpis jest bardzo krótką lekcją obsługi jednego z naszych produktów. Stali klienci doskonale wiedzą na czym rzecz polega i raczej nie potrzebują instruktażu, ale mam nadzieję, że równie chętnie zapoznają się z naszym (dawno już) stworzonym materiałem video.

Ciąża u psa i opieka nad ciężarną suką

Niezależnie od tego czy ciąża u naszej suki jest zaplanowanym działaniem czy przypadkiem, suce należy się w tym czasie odpowiednia opieka i pomoc. Trwająca ok 9 tygodni ciąża początkowo zwykle nie daje żadnych objawów. Niektóre suki mogą okazywać wzmożoną aktywność lub brak apetytu, bardzo rzadko zdarzają się mdłości.

Psie choroby – kilka słów o tych najbardziej powszechnych

Każdemu z nas zdarza się rozchorować, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jak się wtedy zachowujemy? Jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni, chcemy spokoju i odpoczynku. Tak samo reaguje pies w czasie osłabienia spowodowanego chorobą.

ANIMALIA 2015

Mieliśmy niebywałą przyjemność wziąć niewielki udział w IV gorzowskim wydarzeniu na rzecz zwierzaków, Animalia. Dzięki współpracy z przemiłą panią Kariną Szymańską, mogliśmy pomóc swoimi woreczkami i pośrednio zadbać o czystość w czasie festynu.

Żywienie psa

Karma sucha, weterynaryjna czy resztki ze stołu? Karmić czworonoga możemy na wiele sposobów, jednak nie każdy z nich jest odpowiedni dla naszego pupila. Na metodę odżywiania psa powinno składać się wiele czynników. Przede wszystkim masa ciała, wiek i stopień aktywności. Dodać można również inne uwarunkowania, powstają nawet specjalnie pokarmy dla konkretnych ras psów uzależnione od […]

Nowa realizacja!

Kolejny raz możemy z dumą oglądać trud naszej pracy. W Radzyniu Podlaskim stanęło aż sześć nowiutkich stacji. Pełni zapału urzędnicy magistratu odpowiedzieli na skargi mieszkańców dotyczące wysokiego zanieczyszczenia Radzynia psimi odchodami i zaopatrzyli miasto w specjalne urządzenia, do których nie tylko można wrzucić zebrane po psie odchody ale również pobrać darmowe woreczki na psie kupy.

„Kupa wstydu” czyli Wrocław szykuje się do wojny!

Kolejne miasto idzie na wojnę. Oczywiście chodzi o wojnę z psimi odchodami, oraz właścicielami, którzy nie poczuwają się do swoich obowiązków względem pozostawianych przez ich psy nieczystości. Wrocław, bo o nim mowa, wkrótce rozsławi się kolejnym niebanalnym pomysłem na akcję przeciw wspomnianym recydywistom, wykazującym się brakiem chęci do sprzątania psich kup.

Jak miasta radzą sobie ze sprzątaniem po czworonogach?

Jak co roku nadszedł czas na wiosenne porządki. Ochoczo trzepiemy dywany, ścieramy kurze i chowamy zimową odzież na dnie szafy. Dlaczego jednak kończyć sprzątanie na progu własnego domu? Zadbajmy również o czystość naszej okolicy, dajmy dobry przykład innym i pokażmy, że jesteśmy osobami pełnymi kultury, zainteresowanymi własną okolicą i dbającymi o porządek.

„Sprzątaj po swoim psie” – konkurs promujący akcję

  Czy psia kupa, może być powodem do zorganizowania konkursu? Oczywiście! Chociaż psie odchody nie do końca są jego motywem przewodnim. W ramach obchodów Dnia Matki Ziemi, Burmistrz miasta Łaziska Górne zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

Czerwonak walczy z psimi odchodami!

Piękna pogoda to dla nas nie jedyny powód do radości. Ogromnie cieszy nas, że kolejne miejscowości zaczynają walkę z psimi odchodami i poprzez interesujące akcje promujące, edukują mieszkańców jakie korzyści wynikają ze sprzątania po psie. Dziś na tapecie gmina Czerwonak, która poszczycić może się jeszcze ciepłą akcją promującą właściwe zachowania właścicieli czworonogów.

Psie Sprawy Warszawy

Przykra niespodzianka czeka mieszkańców warszawskich osiedli chętnych na posprzątanie po pupilu. Psie Sprawy Warszawy, powoli przestają nimi być? Stolica po kilku latach sumiennego zaopatrywania mieszkańców w jednorazowe torebki na psie odchody, przestała uzupełniać stanowiska z woreczkami. Dlaczego?

Prawo, a sprzątanie psich odchodów

Problem dotyczący zwierzęcych zanieczyszczeń na terenach użytku publicznego, to rzecz znana wszędzie, niezależnie od szerokości geograficznej. Kto jest odpowiedzialny za pozostawione przez zwierzę odpady?

Odwieczny problem

Temat wielokrotnie wałkowany i zdawałoby się dogłębnie wyczerpany. Jednak w kwestii zwierzęcych nieczystości można mówić tak dużo, jak dużo z nich wciąż nie jest usuwanych przez właścicieli czworonogów.

Kup teraz