Wakacje , pies i Ty

Read More
sprzątanie po psie

Wakacje zbliżają się szybkim krokiem, dlatego warto już teraz pomyśleć o komforcie podróżowania z psem.
Rynek oferuje wiele udogodnień o których kiedyś można było pomarzyć.
Praktycznie z psem możemy pojechać niemal wszędzie, nasz pupil może nam towarzyszyć na specjalnie wydzielonych plażach nadmorskich, gościć w przychylnych zwierzętom hotelach lub miejscach noclegowych. Możemy również zjeść wspólny posiłek w restauracji ! Kontynuuj czytanie

Koronawirus i pies

Read More
pies na spacerze

Wobec sytuacji jaka ma miejsce obecnie na świecie, zastanawiamy się co dalej będzie, jak się należycie zabezpieczyć przed ewentualną infekcją. Rodzi się wiele pytań, na które nie koniecznie można znaleźć odpowiedź, a na pewno nie od razu.
Jednym z takich pytań jest – Czy nasz pies jest bezpieczny, oraz czy nie przenosi koronawirusa.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zdecydowała się nieco rozjaśnić sytuację dotyczącą naszych czworonożnych przyjaciół. To że pies jest nieodłącznym przyjacielem człowieka i najczęściej trzymanym zwierzęciem domowym nie trzeba nam przypominać, wystarczy wyglądnąć przez okno. Podwórka naszych osiedli, parki, skwerki miejskie pełne są spacerujących przyjaciół, bo tak właśnie trzeba ich nazywać. Przywiązanie widać naocznie i to nie tylko za pośrednictwem smyczy :-)
Wracając do tematu, otóż w chwili obecnej nie ma żadnych dowodów na to że zwierzęta domowe mogą zostać zainfekowane nowym wirusem.
Jednak utrzymanie podstawowej higieny w kontakcie ze zwierzętami jest jak najbardziej wskazane.
Amerykańska agencja Centres of Disease Control and Prevention również nie wniosła niczego nowego do badań dotyczących przenoszenia się oraz zarażania zwierząt domowych. Nie potwierdzono żadnego przypadku zachorowania na chorobę wywołaną przez SARS-CoV-2 wśród zwierząt mieszkających w naszych domach.
Specjaliści z zakresu zdrowia zalecają przebywanie na świeżym powietrzu, zatem spacerujmy unikając zbiorowisk ludzi oraz licznie uczęszczanych miejsc publicznych.
Pies będzie naszym bezpiecznym i niezmordowanym kompanem a nawet może nam pomóc w tym trudnym czasie. Oczywiście nie zapomnijmy o posprzątaniu po naszym pupilu :-) a najlepiej używając PsiejPaczki !
W dobie dzisiejszych zmagań z koronawirusem zachowajmy zdrowy rozsądek i jedynym czym śmiało możemy zarażać to spokój i opanowanie.

Metody na psie odchody

Pośród wielu urządzeń służących do sprzątania psich odchodów, obecnych w sprzedaży na polskim rynku, tak na prawdę znikoma część jest dobrze zaprojektowana i wykonana z myślą o wieloletniej pracy.
Jednym z tych produktów jest często wybierana stacja marki PSI PAKIET typ 01. Urządzenie to, uzbrojone w odpowiednia ilość oxy – biodegradowalnych woreczków PSI PAKIET, zostało zaprojektowane bardzo funkcjonalnie.
Wiele miast polski zdecydowało się zaufać tej marce i zakupiło serię urządzeń, ułatwiając w ten sposób mieszkańcom zachowanie czystości
oraz higieny otoczenia.
Same urządzenie wykonane jest ze stali zabezpieczonej antykorozyjnie pełnym ocynkiem oraz dodatkowo malowaniem proszkowym. Połączenie tych dwóch metod daje nam wieloletnią gwarancję antykorozyjną.
Stabilna konstrukcja oraz gabaryty stacji PSI PAKIET typ 01 powodują że jest to urządzenie widoczne z daleka i praktycznie nie ma możliwości pomylenia go z miejskimi koszami komunalnymi. W pewnym sensie działa nawet jak znak ostrzegawczy ” Uwaga ! Tutaj sprzątamy po pieskach”.

Psia moda, czyli ubranka dla psów!

ubranka dla psów
Dzisiaj kilka szczerych słów na temat ubranek dla psów i zachowań właścicieli, od naszych fanek z Facebooka. Panie wspólnie pracują w jednym z salonów Groomerskich w Polsce. Co drogie panie mają do powiedzenia na temat odzieży dla psów?
Kontynuuj czytanie

Psia Kupa

Read More

W jaki sposób miasta walczą z problemem psiej kupy? Problem psich kup zostawionych na chodnikach jest coraz wyraźniejszy – mają go dość wszyscy mieszkańcy miast. Nie chodzi tylko o problem estetyczny, ale także problem higieny. Bakterie kałowe są bardzo niebezpieczne nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi, szczególnie dzieci. Dziecko, które będzie miało kontakt z psią kupą może zarazić się chorobą pasożytniczą lub tasiemcem. Warto dbać o to by doprowadzenie do groźnej sytuacji kontaktu z psią kupą było niemożliwe.

Kontynuuj czytanie

Kynofobia – lęk przed psami

Kynofobia - lęk przed psami

Temat związany z fobiami jest bardzo ważny, gdyż wszędzie wokół nas są ludzie, którzy cierpią z powodu swoich lęków.

Fobia jest to nieuzasadniony, niedający się opanować, chorobliwy lęk przed różnymi przedmiotami, sytuacjami lub miejscami.

Lęk może dotyczyć wielu rzeczy, osób, zwierząt. Od słowa „kynologia” określającego naukę o psach, powstała nazwa kynofobia, czyli lęk przed psami. Kontynuuj czytanie