Pies wytarzał się w kupie – jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

pies tarza sie w kupie

Na pewno sporo właścicieli psów spotkało się z dziwnym (dla nich!) zachowaniem psa. Tarzanie się w kupie dla człowieka jest czymś nielogicznym i obrzydliwym, a dla psa to świetna rozrywka. Dlaczego tak się dzieje?

Wszystko przez zapach

Jednym z powodów mogą być geny, a szczególnie w przypadku psów myśliwskich. Wytarzanie się w odchodach maskuje ich naturalny zapach. Tak jak psy obsikują różne elementy miejskiej architektury, aby zaznaczyć swój teren, tak podobnie może dziać się ze znalezionym kałem. Być może jakiś inny czworonóg wytarzał się w kupie i stąd kolejny zwierzak chcę to zrobić, aby swoim zapachem przykryć zapach tego poprzedniego. Dlatego tak istotne jest to aby właściciele sprzątali odchody po swoich podopiecznych.

Próba zwrócenia na siebie uwagi

Zdarza się, że niektóre psy tarzają się w odchodach innych zwierzaków tylko po to, aby zwrócić uwagę swojego właściciela. Chyba każdy, kto widzi, że jego pupil zaczyna wcierać sierść w kupę, od razu zareaguje. W przypadku podejrzenia, że to jest właśnie powodem takiego zachowania, powinno to zaniepokoić właściciela i dać mu do myślenia, czy aby na pewno poświęca psu wystarczająco czasu.

Czy tarzanie się w kupie może być świetną zabawą?

Pies traktuje tarzanie się w odchodach po prostu jako zabawę. Może to być dla nas niezrozumiałe, ale w końcu psy to nie ludzie – mogą mieć swoje upodobania, które niekoniecznie spodobają się ich właścicielom… Psiaki jednak mieszkają ze swoimi ludzkimi przyjaciółmi, więc dla dobra naszych nosów warto poznać sposoby, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Sposoby na usunięcie smrodu kupy z sierści psa

Dobrą radą na pewno będzie zachowanie spokoju, w takiej sytuacji przyda się też umiejętność wstrzymywania oddechu. Po powrocie ze spaceru, na którym doszło do wytarzania się w kupie, należy od razu zapewnić psu kąpiel. Jednorazowe wtarcie szamponu nie wystarczy i będzie trzeba zrobić to dwukrotnie. Nietypowym sposobem na pozbycie się smrodu jest wykąpanie psa w soku pomidorowym. Brzmi to jak jakaś wyssana z palca rada, ale to naprawdę działa! Pomidory świetnie neutralizują nieprzyjemny zapach.

Jeżeli sam(a) nie masz siły na zmaganie się z zabrudzoną sierścią, możesz skorzystać z usług psiego fryzjera, który na pewno będzie mieć w swoim asortymencie najlepsze produkty zabijające niechciany odór.

Kup teraz