Gdzie wyrzucać psie odchody?

Psie kupy stanowią duży problem w miastach. Zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Są zmorą na osiedlach i w parkach. Stąd właśnie rosnąca popularność akcesoriów, które umożliwiają łatwiejsze i szybsze wyrzucanie psich odchodów. W polskich miastach coraz częściej widzimy znaki namawiające do sprzątania po swoim czworonogu.

Dlaczego należy wyrzucać psie kupy?

Każdy właściciel psa wie, jak trudno czasem odpowiedzieć sobie na pytanie „gdzie wyrzucać psie kupy?”. Problem pojawia się zwłaszcza, gdy nie ma w okolicy specjalnych pojemników na psie kupy, np. w lesie. Życie w mieście zmusza jednak właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich psach, ponieważ prawa miejskie tego nakazują – w przeciwnym razie grozi nam mandat za zaniechanie tej czynności.

Zadbaj o higienę swojej okolicy

Dodatkowo psie odchody, gdy rozstaną rozmyte przez deszcz, mogą roznosić bakterie – głównie pałeczkę okrężnicy (Escherichia coli). Jest to szczególnie niekorzystne w pobliżu wód; nieszczelne systemy kanalizacji w miastach negatywnie wpływają na poziom zanieczyszczenia bakteriami kałowymi wód w pobliżu miast. Psie kupy mają zatem wpływ na warunki higieniczne w okolicy.


Zastanawiasz się gdzie wyrzucać psie odchody? Specjalnie do tego celu stworzono kosze na psie odchody, które spotkać można na osiedlach i w parkach.

psi pakiet typ 05

Problem z psimi kupami, czyli gdzie wyrzucać psie odchody?

Naszym rozwiązaniem na problem z psimi kupami, a jednocześnie odpowiedzią na pytanie „gdzie wyrzucać psie odchody” jest… pojemnik na psie kupy! Dlaczego warto zamontować go w okolicy?

psipakiet ikonka Niektórzy w ogóle nie przejmują się tym, gdzie wyrzucać psie odchody, jednak nie zalecamy takiego podejścia. Pomijając niezwykle istotne argumenty przytoczone w początkowej części artykułu, trzeba mieć również na uwadze to, że nikt nie lubi spotykać na trawniku w środku miasta psich odchodów. Powinniśmy brać to pod uwagę i szanować zdanie sąsiadów. Warto zgłosić do spółdzielni zapotrzebowanie na kosz dedykowany psim odchodom.

psipakiet ikonka Koszy na odchody jest w miastach coraz więcej – władze starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom właścicieli czworonogów i stawiają w różnych częściach miasta pojemniki, ułatwiając właścicielom psów rozwiązanie dylematu „gdzie wyrzucać psie kupy”. Oczywiście psie odchody wyrzucane do takiego pojemnika również najlepiej zapakować w woreczek czy inne stworzone w tym celu opakowanie.

psipakiet ikonka Wygodną opcją jest chodzenie na spacery ze specjalnymi woreczkami na psie odchody, w które możemy łatwo i wygodnie spakować psią kupę, by następnie móc ją wyrzucić do najbliższego pojemnika (jeśli w okolicy nie ma specjalnej stacji, skorzystać trzeba ze zwykłych koszy na śmieci). Można używać w tym celu nie tylko specjalnych woreczków, ale także zwykłych worków foliowych, należy jednak pamiętać o tym, że są one mniej wytrzymałe niż specjalnie stworzone w tym celu woreczki. Dodatkowo nie są one biodegradowalne i zaśmiecają środowisko, dlatego mimo wszystko zalecamy kupowanie dedykowanych psich worków, które kupić można w atrakcyjnych cenach.

worki dla psa

Wiesz już gdzie wyrzucać psie odchody – co dalej?

Wiemy już jak należy zachować się, będąc właścicielem czworonoga, oraz gdzie wyrzucać psie kupy. Mimo że według powszechnie znanych przesądów, wdepnięcie w psią kupę ma przynieść człowiekowi szczęście, nikt jednak nie chciałby znaleźć się w podobnej sytuacji. Czyszczenie obuwia z psich odchodów nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Oszczędźmy współmieszkańcom miasta takiego „szczęścia” i wyrzucajmy kupy swojego psa do specjalnych kubłów, korzystając z woreczków dla psa.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ RÓWNIEŻ:

Kup teraz
cookies |