Gdzie wyrzucać psie kupy, odchody?

Psie kupy w miastach stanowią duży problem. Zarówno ze względów estetycznych jak i higienicznych – psie odchody są spłukiwane z deszczem i roznoszą w ten sposób bakterie, głównie pałeczkę okrężnicy (Escherichia coli). Jest to szczególnie niekorzystne w pobliżu wód; nieszczelne systemy kanalizacji w miastach negatywnie wpływają na poziom zanieczyszczenia bakteriami kałowymi wód w pobliżu miast. Stąd właśnie nasilające się w polskich miastach kampanie społeczne przeciwko pozostawianiu psich odchodów na chodnikach i namawiające do sprzątania po swoim czworonogu.

Psie odchody

Każdy właściciel psa wie dobrze, jak trudno czasem odpowiedzieć sobie na pytanie „gdzie wyrzucać psie kupy?”. Życie w mieście zmusza jednak właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich psach, ponieważ prawa miejskie grożą mandatami za nie sprzątanie. Zależnie od praw miejskich istnieje kilka różnych możliwości gdzie wyrzucać psie odchody.

Co zrobić z psimi odchodami?

Gdzie wyrzucać psie odchodyW naszym artykule proponujemy kilka rozwiązań:

  • Możemy w ogóle nie przejmować się kwestią tego gdzie wyrzucać psie odchody, jednak nie polecamy takiego rozwiązania. Pomijając niezwykle istotne argumenty przytoczone w początkowej części artykułu, trzeba mieć również na uwadze to, że nikt nie lubi spotykać, na trawniku w środku miasta, psich odchodów. Dlatego opcja „nie zbierania” psich kup nie powinna w ogóle być rozważana.
  • Wygodną opcją jest chodzenie na spacery ze specjalnymi woreczkami na psie odchody, w które możemy wygodnie spakować psią kupę, by następnie móc ją wyrzucić do najbliższego kosza na śmieci. Można używać w tym celu nie tylko specjalnych woreczków, ale także zwykłych worków foliowych, należy jednak pamiętać o tym, że są one mniej wytrzymałe niż specjalnie stworzone w tym celu woreczki. Warto mieć na uwadze, że samorządy różnie rozwiązały sprawę możliwości wrzucania psich odchodów do kubłów na śmieci. We Wrocławiu można to robić, o ile nie jest to śmietnik do użytku przydomowego.
  • Ostatnią możliwością jest wyrzucanie psich odchodów do specjalnych kubłów na psie kupy. Takich koszy na odchody jest w miastach coraz więcej – władze miejsce starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom właścicieli czworonogów i stawiają w różnych częściach miasta takie kosze, ułatwiając właścicielom psów rozwiązanie dylematu gdzie wyrzucać psie kupy. Oczywiście odchody wyrzucane do takiego pojemnika również najlepiej zapakować w woreczek czy inne stworzone w tym celu opakowanie.

O przesądach słów kilka

Na zakończenie naszego artykułu wspomnimy o kilku ciekawych przesądach związanych z psimi odchodami. Podobno wdepnięcie w psią kupę ma przynieść człowiekowi szczęście. Jednak my uważamy, że lepiej nie wdeptywać. Oszczędźmy współmieszkańcom miasta takiego „szczęścia” i posprzątać po swoim psie. Po przeczytaniu naszego artykułu z pewnością nie będą mieli Państwo problemu z pytaniem: gdzie wyrzucać psie kupy. Wszystkim przesądnym pozostawmy możliwość śnienia o psich kupach – jest to również rzecz, która ma zapewnić powodzenie i szczęście. A sen z pewnością nie przyczyni się do roznoszenia w mieście bakterii.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe: